Як навести різкість.

Різкість сприяє розрізнюваності деталей на знімку і може використовуватися в якості важливого творчого інструменту, щоб виділяти текстуру. Відповідна фототехніка та подальша обробка можуть поліпшити різкість, хоча вона, безперечно, обмежена можливостями вашого фотоапарата, дистанцією перегляду і збільшенням самого зображення. Чіткість і дозвіл головним чином впливають на сприйняту різкість.
Інструкція
1
Увімкніть обмежувач найменшої відстані до фотографується. Змініть опцію Full на Limit і задайте найменший радіус фокусування (наприклад, 2,5 м). Тоді фотоапарат не шукатиме на ньому об'єкти для наведення різкості, бо буде наводити різкість на ті предмети, які знаходяться ближче до вас на 2,5 м. Це дозволить навести різкість і зробити важливий і якісний знімок досить швидко.
2
Виміряйте відстань до фотографується. Зробити це можна будь-яким вимірювальним приладом, а якщо такого немає під рукою, своїми кроками. Потім встановіть об'єктив на шкалі відстаней за відповідною позначці.
3
Зменшуйте діафрагми, враховуючи глибину фотографируемого простору при наводкою об'єктива на різні відстані. Використовуйте різні отвори діафрагми. Після такого «прицілу» ви можете знімати кілька різна віддалені об'єкти з однаковою різкістю. Різко фотографоване простір поширюватиметься в обидві сторони від точки наведення, причому в міру віддалення від точки «прицілу» різкість буде знижуватися поступово.
4
Встановіть об'єктив на нескінченність або різке зображення віддалених об'єктів. Таким чином, глибина різкості буде використовуватися не повністю, а тільки від точки «прицілу» до передньої межі різкості. Якщо точка «прицілу» перебуватиме трохи ближче до фотоапарата, наприклад, на відстані від передньої межі при наведенні на нескінченність, то буде використовуватися максимальна глибина різкості. При ній найвіддаленіші об'єкти залишаться в межах різко фотографируемого простору, передня межа же наблизиться до фотокамери.
5
За допомогою цієї настройки ви можете фотографувати абсолютно все, не змінюючи різкість перед кожним знімком, починаючи з пари метрів від фотоапарата і закінчуючи самими далекими об'єктами.