Як почистити dvd-головку. очітіть головку відеомагнітофона.

З часом будь-які дискові програвачі починають погано працювати і недостатньо якісно читають диски. Вся проблема полягає в засміченні головки програвача, адже диски туди кладуться не стерильна чисті, а для того, щоб голівка засмітилася, багато видимої бруду не потрібно. Можна віднести програвач у сервісний центр, а можна зайнятися цим самому, тим більше що почистити dvd-головку не так вже й складно.
Інструкція
1
Знайдіть лінзу головки. Знаходиться вона неподалік від шпинделя, який обертає диск. Виглядає головка як звичайнісінька лінза, тільки дуже маленька (менше нігтя на мізинці).
2
Після цього візьміть суху ватяну косметичну паличку і обережно проведіть по поверхні лінзи. Робіть це легенько, бо сама лінза підвішена на котушках, які позиціонують її під час робочого процесу. І занадто сильним натисканням ви можете пошкодити прецизійний механізм. Це призведе до того, що ваш програвач взагалі може перестати читати диски.
3
Скористайтеся спеціальною чистячої рідиною, яку можна придбати в магазині побутової техніки. Нанесіть її на косметичну ватяну паличку і почистіть так, як раніше чистили магнітофонні головки. Потім візьміть батистову тканину або ганчірочку для протирання окулярів і обережно витріть насухо.
4
Скористайтеся миючими дисками. Це один з варіантів, але все користувальницьке співтовариство дуже скептично ставиться до цього винаходу і особливої користі і продуктивності від такої чистки не спостерігає. Але, як кажуть, раз вже така справа існує, значить не все так погано, і вони як-не працюють. Однак є одне «але». Очищуючий диск, який би він не був хороший, зможе прибрати забруднення тільки з поверхні, а під головкою залишиться купа пилу.
5
Використовуйте «спільну» чистку. Для початку виженете спеціальний очищуючий диск, який прибере забруднення з поверхні dvd-головки, а потім розберіть програвач і прочистите залишилися забруднені області вручну. Таким чином, ви можете не побоюватися ушкоджень поверхні лінзи головки, якщо, скажімо, рука здригнулася. Проводите таку капітальну чистку час від часу. Наприклад, раз на кілька місяців. Не чекайте, щоб почалися «перестрибування» або інші перешкоди при відтворенні.