Як включити витримку.

витримку називають часовий інтервал, протягом якого йде вплив світла на ділянку світлочутливої матриці або матеріалу для повідомлення їй відповідної експозиції. А якщо простіше, то це проміжок часу, на який відкривається ваша камера, щоб зловити світло. За допомогою правильно підібраною витримки можна робити приголомшливі художні фотографії. Та й взагалі управління витримкою відкриває купу можливостей для фотографа.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат.
Інструкція
1
Знайдіть у меню фотоапарата режими Tv і S - пріоритети витримки. Це означає, що ви самі задаєте значення витримки вручну, а камера сама підбирає значення діафрагми.
2
Поставте коротку витримку. Наприклад, 1/125 секунди. Такий вид витримки використовується зазвичай для фотографування динамічних сцен, спортивних змагань і швидко рухаються. Однак при використанні короткої витримки рекомендується користуватися штативом, щоб виключити можливість отримання «змащеного» кадру. Оптимальне значення короткою витримки без використання штатива буде починатися від 1/100 сек. При такому значенні камера встигне зробити різкий кадр, незважаючи на тремтіння рук (абсолютно у всіх людей тремтять руки). Чим менше витримка, тим швидше спрацьовує затвор камери.
3
Спробуйте сфотографувати летять птахів з витримкою 1/500 або вище. Але враховуйте освітлення (чим його менше, тим темніше кадр). У приміщенні краще користуватися спалахом при короткій витримці, щоб отримати чіткий і якісний кадр.
4
Поставте довгу витримку. Зробіть кадр при поганому освітленні (в приміщенні в сутінках або вночі). Це так звана «творча» витримка, тому що з її допомогою виходять цікаві «чарівні» кадри і незвичайні ефекти.
5
Спробуйте сфотографувати проливний дощ при витримці зі значенням? , І ви отримаєте суцільні паралельні лінії на кадрі. А фотографії ці виглядають дуже красиво і цікаво. Обов'язкова умова при застосуванні довгих витримок - штатив. Без нього все старанню підуть коту під хвіст, а від процесу зйомки не буде ніякого задоволення.
6
Запам'ятайте головне правило - чим довше витримка, тим довше буде працювати матриця фотокамери, а чим довше вона буде працювати - тим більше буде нагріватися, а відповідно, чим більше вона буде нагріватися - тим більше буде давати шумів. Так що не варто часто балуватися довгими витримками.