Як полагодити штекер.

З цією проблемою стикалися практично все. Особливо вона актуальна для власників ноутбуків, коли виходить з ладу штекер блока живлення. Він перегинається, і в результаті обламуються вусики, або зовсім перегорає. Здавалося б, що міняти треба весь кабель і сам блок живлення, але достатньо буде відремонтувати тільки штекер. І зробити це можна самостійно в домашніх умовах. З цією роботою впорається навіть людина, що не володіє особливими знаннями і навичками в електроніці.
Вам знадобиться
  • - штекер;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Купіть в магазині радіотоварів два штекера. Коштують вони недорого - приблизно по десять-п'ятнадцять рублів. Купувати треба розбірні штекери, тому як з ними легше працювати і те, що вони розбираються, буде досить корисно в даній ситуації.
2
Скрутите по різьбі пластиковий чохол штекера і вийміть металеву серцевину. Саме вона вам і знадобиться. Якщо до цього ви не мали справи ні з чим подібним, вивчіть «нутрощі» штекера. Там повинні бути дві різні клеми, до яких зазвичай кріпляться проводочки.
3
Очистіть проводки кабелю. Для цього акуратно розріжте ножем уздовж сантиметрів п'ять кабелю ноутбука і оголити складові його проводки. Для розрізання краще використовувати канцелярський ніж для паперу. Робіть це обережно, щоб не пошкодити сам провід, інакше штекер не працюватиме.
4
Після цього прикріпіть їх до відповідних клем на придбаному і підготовленому штекері. Прикрутите центральний провід, а оплетка - другий провід заходить на корпус, так що притисніть його до штекера спеціальними звуженими плоскогубцями або робочим пінцетом.
5
Прикріпіть знятий чохольчик на вихідну позицію. Розбірні штекери цим і зручні - можна зберегти естетичний вигляд пристрою після ремонту, уникнувши грубо стирчить ізоляційної стрічки або клейових патьоків. Чому говорилося, що купити треба було два штекера, а використовувався тільки один? Тому що коштують вони сущі копійки, і при повторній поломці вам просто зайвий раз не доведеться метушитися і ламати голову, де ж купити штекер в 3:00 ночі, коли дуже потрібно попрацювати за комп'ютером.
6
Так що покладіть його в ящик для інструментів або в письмовий стіл, щоб у разі необхідності. Залишається тільки побажати удачі і ще раз нагадати, що практично з будь-яким ремонтом можна впоратися самостійно.