Як оновити bios материнської плати.

BIOS - це невелика мікросхема, яка знаходиться на материнській (системної) плати і дозволяє забезпечити повний доступ до апаратури комп'ютера. Дослівний переклад звучить, як "базова система введення-виведення". З плином часу "прошивка" цієї мікросхеми застаріває, а в нових "прошивках" знаходяться концептуальні рішення деяких завдань, виконання яких до цього моменту було неможливо.

Вам знадобиться

Flash-утиліта оновлення BIOS материнської плати.

Інструкція
1

Для того, щоб виконати оновлення мікросхеми, необхідно скористатися спеціалізованою програмою. Але не варто забувати, що не кожна версія нової прошивки добре позначиться на роботі вашої системної плати. Версію прошивки слід вибирати, грунтуючись на відгуках інших користувачів. Таку інформацію можна отримати, як правило, на форумі виробника вашої материнської плати. Не варто забувати, що будь-який збій при процедурі поновлення мікросхеми призведе до непрацездатності вашої системної плати. Відновити роботу в цьому випадку може тільки фахівець, але ця процедура стане вам в суму, рівну ціні материнської плати.

2

Процес оновлення BIOS'a виглядає наступним чином: Визначте модель і виробника вашої материнської плати, скачайте необхідні файли для "прошивки". Після того, як завантажили файли, розпакуйте їх.

3

Якщо ваша материнська плата підтримує опцію захисту записи, то необхідно зняти цей захист, виставивши значення Disabled опції Flash BIOS Protection.

4

Проведіть завантаження комп'ютера через завантажувальну дискету, яка також містить файли command.com. Запустіть flash-утиліту для "прошивки" BIOS. Таку програму завжди можна знайти на диску драйверів вашої материнської плати.

5

Найкраще, щоб файл з оновленням лежав в тій же папці, що і програма. Бажано запам'ятати назву цього файлу. Інтерфейс програми, як правило, складається їх діалогових вікон, тому "прошивка" не забере у вас багато часу.

6

Не поспішайте в процесі "прошивки" BIOS'a - маленька помилка чи недолік буде коштувати непрацездатністю материнської плати.