Як використовувати п'явки.

П'явки відомі з найдавніших часів. Їх знали і шанували в Єгипті, Персії, Китаї. Фактично п'явка - паразит, але унікальний тим, що допомагає людині впоратися з багатьма захворюваннями. Її слина має лікувальні властивості і містить у складі антикоагулянт і антисептик. Для занять гирудотерапией підходять виключно медичні п'явки (Hirudo medicinalis).
Вам знадобиться
 • - власне п'явки;
 • - пінцет;
 • - непромокаючий клейонка для захисту від забруднень кров'ю під час сеансу лікування;
 • - чиста простирадло;
 • - чистий рушник;
 • - перев'язувальний матеріал: стерильні бинт, вата, серветка з непромокаючої матеріалу;
 • - йод;
 • - маленький флакон або стаканчик;
 • - ємність для використаних п'явок;
 • - пара одноразових рукавичок, якщо ви ставите п'явок іншим людям;
 • - набір для першої допомоги: нашатирний спирт, корвалол, розчин перекису водню, еластичний бинт .
Інструкція
1
Задумайтесь про застосування п'явок, якщо ви просто хочете зміцнити здоров'я або впоратися з хворобою з меншою кількістю ліків. За допомогою гірудотерапії успішно лікуються тромбофлебіти, тромбози, мігрені, головні болі при клімаксі, практично будь-які запальні захворювання, застійні явища жовчного міхура і печінки, хвороби нирок. Допомагають п'явки при алкоголізмі, шкірних проблемах, серцевої патології, гіпертонії, деяких травмах і в багатьох інших випадках. У будь-якому випадку, застосування п'явок повинно бути погоджено з вашим лікарем, щоб уникнути всіляких ускладнень.
2
Пам'ятайте про протипоказання. Застосовувати п'явки не слід при вагітності, гіпотонії (знижений артеріальний тиск), проблеми зі згортанням крові (гемофілія), під час лікування антикоагулянтами (препарати, що знижують згортання крові).
3
Плануйте постановку п'явок на більш сприятливий час. Краще всього, якщо це буде вечір вихідного дня. Це пов'язано життєвим ритмом самих п'явок. У «неробочі» години вони можуть просто не присмоктатися. Виключіть в день сеансу гірудотерапії фізичні тренування, вживання кави, міцного чаю, алкоголю. Краще відкласти постановку п'явок під час менструації.
4
Підготуйте робоче місце. Для цього застеліть кушетку клейонкою. Розташуйте ємність з п'явками, перев'язувальний матеріал та інші необхідні предмети на столик так, щоб ви легко могли до них дотягнутися.
5
Вимийте руки перед початком процедури. Краще якщо ви скористаєтеся гігієнічними засобами без запахів. Добре підійде дитяче мило. Будь-які сторонні запахи можуть відлякати п'явку.
6
Протріть «робочий» ділянку шкіри шматочком матерії, змоченою в теплій воді, до появи відчуття тепла і легкого почервоніння шкіри. Якщо п'явки не присмоктується, змастіть шкіру підсолодженою водою або 5% розчином глюкози. Зрідка доводиться проколювати шкіру стерильною голкою до появи крапельки крові.
7
Посадіть трьох п'явок в приготований флакончик. Витягувати п'явок з ємності для зберігання слід пінцетом. Спроба вилучення голими руками закономірно закінчується тим, що п'явка присмоктуватиме до шкіри.
8
Піднесіть флакончик з п'явками до місця, на яке плануєте їх поставити, і швидко переверніть його, щільно притиснувши до шкіри. Зачекайте, поки п'явки присмокчуться, а потім приберіть флакончик. У слині п'явки міститься анестетик, тому болю ви практично не відчуєте.
9
Не чекайте, поки всі п'явки отсоединятся самостійно. Після того як перша з них відвалиться (приблизно через двадцять хвилин), дайте іншим «понюхати» ватку, змочену йодом, і п'явки відповзуть від неї в сторону.
10
Змастіть ранку йодом або розчином зеленки після того, як п'явка відвалилася. Не слід чіпати руками або чесати ранку - ви можете занести інфекцію. Щоденна обробка необхідна весь перший тиждень після постановки п'явок. У першу добу ранку не слід мочити.
11
Пам'ятайте, що після сеансу можуть виникати короткочасні відчуття запаморочення та слабкість. Зазвичай вони самостійно проходять після проведення декількох процедур.
Корисна порада
- застосовуйте тільки п'явки, вирощені в штучних умовах, для запобігання зараження інфекціями, що передаються через кров; - п'явки не можна ставити безпосередньо на судини; - після зняття п'явки з ранки деякий час сочиться кров (від 4-6 і до 24 ч) через те, що її слина містить антикоагулянт; - в домашніх умовах ні в якому разі не можна ставити більше п'яти-шести п'явок, починати слід з трьох.