Як написати рецензію.

Рецензія являє собою відгук на яке-небудь художній твір: книгу, фільм, спектакль. Рецензент висловлює своє ставлення до твору, зробивши його короткий аналіз і аргументувавши свої умовиводи. Щоб написати якісну рецензію, дотримуйтеся декількох нескладних правил.
Інструкція
1
Пам'ятайте про те, що рецензія - це жанр журналістики і елемент художньої критики. Пишіть тільки про те творі, з яким ви ознайомилися особисто. Видавати рецензію на фільм, який ви навіть не бачили (хоча й чули відгуки знайомих про нього) - як мінімум, неетично.
2
Коротко охарактеризуйте основні вихідні дані твори. Якщо ви пишете про книгу - вкажіть автора, назва книги, назва видавництва і рік випуску. Якщо мова піде про фільм або виставі - не забудьте разом з назвою вказати режисера і дату дебюту.
3
Проаналізуйте новизну і актуальність розглянутого художнього твору. Тут допустимо аналіз як тематики, так і художніх прийомів, використаних автором твору. Зробіть акцент на вдалих творчих знахідок і припустіть, що нового твір вносить у світову культуру.
4
Перерахуйте позитивні сторони твору. Аналізуйте не тільки зміст, а й форму, особливості композиції, стиль автора. Пам'ятайте про те, що аналіз - це не переказ, а доскональний розбір твору для підтвердження вашого припущення. Об'єктивність рецензії буде залежати не тільки від навички критичного аналізу, але і від вашого кругозору.
5
Перерахуйте негативні сторони, вкажіть на негативні і спірні моменти твору. Уникайте формулювання «Мені не сподобалося ...», краще напишіть наступним чином: «Сумнів викликає постулат автора про те ...»
6
Дайте оцінку твору і, якщо це доречно, напишіть рекомендацію. Важливо, щоб ця оцінка підкріплювалася критичним аналізом і аргументами. У рецензії ви приводите не тільки власне ставлення, але й формуєте імідж твору в очах потенційних читачів.
Зверніть увагу
Рецензія передбачає стислість. Її обсяг не може перевищувати 3-5 тисяч знаків. Відгуки більшого обсягу називаються оглядом.