Як попередити появу озонових дір.

Озонові діри являють собою загрозу для всього живого на планеті. Озон в стратосфері захищає життя на Землі від небезпечних ультрафіолетових променів, які випромінює Сонце. У силах людини попередити цю загрозу.
Інструкція
1
Для того щоб запобігти утворенню нових озонових дір, дізнайтеся причину їх появи. Озон - це той же самий кисень, але має не два атома, а три. Кисень набуває третій атом на висоті 12 - 50 кілометрів через вплив сонячних променів, завдяки яким він іонізується. Озон накопичується у верхніх шарах атмосфери і утворює озоновий шар, який покриває собою всю планету і захищає її від шкідливого впливу ультрафіолетових променів Сонця.
2
Місця, де озоновий шар помітно тонше, називаються озоновими дірами. Цей шар стоншується завжди, не тільки через шкідливого впливу людської діяльності. Знищення озонового шару відбувається через хімічного зв'язку з воднем, бромом, метаном, хлором і т.д. В результаті чого він утворює абсолютно інші хімічні сполуки, але через деякий час ця модифікація кисню знову накопичується.
3
Заводи, фабрики, транспорт, різні побутові прилади збільшують вміст в атмосфері речовин, що руйнують озоновий шар, і його витончення відбувається швидше, ніж відновлення. Найперша озонова діра з'явилася над Антарктидою, бо сонячних променів, необхідних для утворення озону, в цьому місці недостатньо.
4
Зараз озонові діри з'явилися і над Арктикою, до того ж зменшується озоновий шар в атмосфері. Ви можете перешкоджати утворенню нових дір, якщо постараєтеся менше використовувати автомобіль. Якщо відстань до пункту призначення невелике, дійдіть пішки. Не розпилюйте без великої потреби освіжувачі повітря і всі інші спреї, в них також містяться речовини, що руйнують озоновий шар.
5
Якщо у вас є дача або приватний будинок, посадіть більше дерев та інших рослин, вони виробляють необхідний кисень. Переконайте своїх друзів і родичів також слідувати цим простим правилам, тільки разом людство посприяє відновленню озонового шару.
Озон - блакитний газ, що складається з трьох атомів кисню (O3). Коли озоновий шар стоншується, на Землю починає проникати більшу кількість ультрафіолету, необхідного для нормальної життєдіяльності людей. Озон поглинає зайву частину ультрафіолету, включаючи і небезпечну для всього живого на Землі. Озонові діри - це не діра в атмосфері в повному розумінні. Це повільне стійке зменшення концентрації стратосферного шару.
Інструкція
1
Кількість вмісту в атмосфері озону надзвичайно мало, а, отже, навіть самі незначні відхилення від норми кількості озону можуть привести до серйозних змін інтенсивності дії ультрафіолету на земну поверхность.Чтоби попередити про озонової діри, запам'ятайте причини, у зв'язку з якими вони можуть утворюватися: - сполуки хлору, відомі як фреони. Навіть один єдиний атом хлору може зруйнувати досить багато озонового шару; - згоряння палива. Закис азоту небезпечна для озону; - висотні літаки. Ядерні вибухи, які утворюються при польоті, також створюють проблеми з зменшення озонового шару; - мінеральні добрива. У міру внесення мінеральних добрив у грунт зростає поява закису азоту, який сприяє руйнуванню стратосферного шару.
2
Як бачите, джерел руйнування шару озону над поверхнею Землі величезна безліч. А значить і проблем, пов'язаних з озоновим дірами, теж. Не забувайте, що озоновий шар в стратосфері надзвичайно важливий для всього живого на Земле.Также запам'ятайте, як саме з'являються озонові діри: коли настає полярна ніч, температура різко падає, і відбувається утворення стратосферних хмар. Вони містять кристалики льоду. Коли цих кристаликів накопичується занадто багато, в процесі хімічних реакцій вивільняється хлор. Під впливом ультрафіолетових променів в атмосферу потрапляють атоми хлору. У процесі всіх цих реакцій молекула озону (O3) розпадається і утворюється молекула кисню (O2). Така ланцюжок перетворень природно истончает озоновий шар, що і призводить до утворення озонової діри.
3
Щоб дізнатися в можливості появи озонової діри, зверніться в озонометричні станції, які займаються наглядом за озоновим шаром. Літаки-лабораторії дозволяють контролювати зародження діри, а також її розміри і характер збільшення. Вперше з проблемою зниження рівня озонового шару зіткнулися над Антарктикою в 1985 році. У тому ж році були отримані фотографії озонової діри.