Чому зависає ноутбук. чому ноутбук почав зависати.

Іноді без видимих причин люди стикаються з такими проблемами, коли їх улюблений ноутбук в процесі роботи починає зависати, пригальмовувати, а потім і зовсім відключатися. Як з'ясувати, чому це відбувається і як з цим впоратися?
Основними причинами, через які може зависати ноутбук, є: перегрів процесора, від'єднання контактів відеочипа або некоректна робота програмного забезпечення. Для того щоб з'ясувати причину, по якій зависає ноутбук, для початку визначте, перегрівається він під час роботи, провівши вимірювання температур за допомогою утиліти HWMonitor. Скачайте її з інтернету, встановіть і запустіть. Потім увімкніть свою програму або улюблену гру, яка навантажує ноутбук. У той час поки ви будете працювати/грати з програмою, HWMonitor зареєструє максимальні значення температур. Через п'ятнадцять хвилин вийдіть з гри і подивіться, що показує утиліта. У процесора повинна бути температура від 75-80 градусів. Для відеокарти і чіпсета до 90, а для вінчестера до 55 градусів, якщо вище - значить перегрев.Еслі ви вважаєте, що ноутбук зависає через забитої пилом системи охолодження, проведіть чистку із заміною термопасти. Якщо є можливість, зверніться до фахівців сервісного центру, які за невелику плату вам все прочистять. Якщо ж немає такої можливості, спробуйте почистити самі.Для цього вимкніть ноутбук і від'єднайте від мережі. Переверніть його догори дном і витягніть батарею. Після цього проаналізуйте, як дістатися до вентилятора. Найчастіше доводиться знімати кришку, яка закріплена на болти і засувки. Після того як кришка буде відкрита, зніміть вентилятор, почистіть лопаті і радіатор сухою ганчіркою, серветкою або пензликом. Далі приступите до заміни термопасти, але майте на увазі, для цього необхідний досвід і знання. Тому якщо ви зробите щось не так, гарантія теряется.Полагая, що причиною зависання ноутбука є некоректна робота програмного забезпечення, очистіть пам'ять від непотрібних програм і перевірте комп'ютер на віруси.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YgiHIAM5bXY
Причиною зависання мобільного комп'ютера можуть стати відразу кілька неполадок у його роботі. Зазвичай це викликано несправностями операційної системи або низьким рівнем охолодження ноутбука .
Почніть з перевірки якості охолодження вашого мобільного комп'ютера. Встановіть програму Speed Fan і запустіть її. Відкрийте вкладку Readings і подивіться температуру всіх пристроїв, на яких встановлено спеціальні датчики. У пасивному режимі роботи ноутбука температура центрального процесора не повинна перевищувати 55 градусів Цельсія. Для відеокарти допустимий показник температури - 50 градусів, а для жорсткого диска - 45. Спробуйте збільшити швидкість обертання кулерів, змінюючи показники, розташовані в нижній частині відкритого меню. Якщо температура коливається в межах норми, то запустите додаток, що вимагає задіяння великих ресурсів комп'ютера. Переконайтеся в тому, що при активній роботі температура не перевищує норму. Ще одна ймовірна причина зависання мобільного комп'ютера - наявність вірусів або несправностей операційної системи. Встановіть актуальну версію антивірусної програми і обновіть базу даних. Запустіть комплексну перевірку системи і жорсткого диска. Даний процес займає багато часу, але зазвичай є досить ефективним. Почистіть системний реєстр мобільного комп'ютера. Скористайтеся для цього утилітою CCleaner або аналогічною програмою для виправлення помилок в реєстрі. Запустіть її і виберіть вкладку «Реєстр». Активуйте сканування системного реєстру і натисніть кнопку «Виправити» після завершення цього процесу. Перевірте використовуваний режим харчування. Клацніть правою кнопкою миші по іконці акумулятора в системному треї і виберіть пункт «Електроживлення». Перейдіть в меню «настройки плану» і відкрийте додаткові параметри. Вимкніть всі пункти, пов'язані із зупинкою роботи певних пристроїв для економії енергії. Переконайтеся в тому, що показник максимального стану процесора вище 70%. Переустановите операційну систему, якщо мобільний комп'ютер як і раніше зависає.