Як провести заняття з фізкультури.

Практично будь-який вчитель прагне до того, щоб його урок став улюбленим шкільним предметом. Викладач фізкультури - не виняток. Адже він повинен не тільки зацікавити хлопців, але і пояснити, що регулярні заняття фізкультурою корисні для здоров'я.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - спортивний інвентар.
Інструкція
1
Ретельно підготуйтеся до уроку. Складіть конспект заняття, сформулюйте його тему і поставте завдання. При плануванні врахуйте, де будете проводити урок: в залі або на вулиці. Чітко розпишіть, які вправи збираєтеся проводити з дітьми в тій чи іншій частині уроку. Перед уроком подбайте про необхідний для заняття інвентарі: м'ячах, скакалкою, обручем, гімнастичних снарядах тощо.
2
Починайте урок з вирішення організаційних задач та побудови. Побудуйте дітей таким чином, щоб вони бачили вас і не заважали один одному при русі. Наприклад, поставте учнів по росту, враховуючи рівень їх фізичного розвитку. З молодших класів привчайте хлопців до побудови, розрахунку та виконання команд. Це допоможе вам підтримати дисципліну в класі, а дітям налаштуватися на урок.
3
У першій частині уроку проведіть розминку. Вона підготує організм до подальших фізичних навантажень. Підберіть вправи, спрямовані на загальний розвиток і нескладні в плані координації, наприклад, ходьба, легкий біг, нахили і повороти тулуба, присідання і т.д. Починаючи з 3-го класу, в розминку можете включити комплекси вправ з м'ячами, гімнастичними палицями та іншим спортивним інвентарем.
4
Для основної частини вибирайте вправи з основами гімнастики або легкої атлетики, різні ігри. Спочатку познайомте учнів з новою технікою: поясніть і покажіть, і тільки потім нехай школярі самі повторять та відпрацюють показаний елемент. Наприклад, якщо ви вивчаєте стрибки у довжину з розбігу, то спочатку розкажіть теорію (як треба робити розбіг, поштовх, політ, приземлення) і продемонструйте, як треба правильно стрибати. А потім нехай учні відпрацьовують техніку стрибка.
5
Наприкінці уроку побудуйте дітей в шеренгу і підведіть підсумки, виставте оцінки. Якщо необхідно, дайте учням домашнє завдання.
Зверніть увагу
Теорію пояснюйте якомога зрозуміліше і доступніше, щоб звільнені діти могли по ній здавати залік усно.
Корисна порада
Дозвольте дітям іноді проводити розминку самостійно, а самі контролюйте процес і, в разі необхідності, вносьте корективи. Намагайтеся зробити уроки цікавими, наприклад, вводите елементи гри.