Що потрібно для складання комп'ютера.

Деякі користувачі вважають за краще самостійно збирати нові персональні комп'ютери. Такий підхід дозволяє заощадити приблизно 20% від вартості готового ПК і самостійно вибрати всі комплектуючі.
Основним елементом при складанні персонального комп'ютера є материнська плата. Від цього пристрою буде залежати вибір всіх інших комплектуючих. Дуже важливо вибрати відповідну модель системної плати, виходячи з переваг, що стосуються інших пристроїв. Після вибору системної плати потрібно підібрати інше обладнання. Необхідно врахувати ваші фінансові можливості та потреби. При покупці комплектуючих рекомендують заздалегідь вибирати потрібні моделі певних пристроїв. Це дозволить зібрати комп'ютер зі збалансованими параметрами роботи. Наприклад, не варто купувати занадто потужний процесор, економлячи при цьому на материнській платі і оперативної памяті.Теперь необхідно вибрати корпус комп'ютера. Переконайтеся в тому, що він відповідає форм-фактору материнської плати. Це дозволить уникнути труднощів при установці устаткування всередину корпусу. Обов'язково продумайте систему охолодження. Подумайте, скільки вам потрібно кольорів і куди їх краще встановити. Після закупівлі комплектуючих необхідно приступити безпосередньо до складання. Вам буде потрібно набір хрестових викруток та термопаста. Останній аксесуар нерідко продається в комплекті з центральним процесором. Починати збірку потрібно з підготовки системного блоку і монтажу материнської плати. Заздалегідь вийміть металеві пластини з задньої стінки блоку. Це необхідно для установки відеокарти і PCI-пристроїв. Тепер необхідно встановити центральний процесор, нанести на нього термопасту і зайнятися монтажем радіатора охолодження. Рекомендують підключати кабелю живлення і додаткові шлейфи до материнської плати. Деякі дроти досить складно підключити після установки інших комплектуючих. Встановіть залишилися пристрої у відведені для цього слоти і перевірте працездатність комп'ютера.
Гучна робота персонального комп'ютера іноді говорить про неполадки обладнання, іноді просто вся справа в настройках, яких, судячи з усього, навіть і не проводили. Виправити проблему можна декількома способами.
Інструкція
1
Найбільш поширена причини шуму в комп'ютері - це кулери. На жаль «заводські» кулери в системної складання комп'ютерів дешевих, офісних і т.д. входять прості моделі, які з часом просто зношуються. Такі кулери бажано, принаймні, раз на півроку-рік очищати від пилу. Робити це можна простий пензликом. Однак це не всі проблеми, що можуть трапитися з ними. Вони з часом можуть просто перестати працювати. Для запобігання подібної ситуації, найкраще замінити кулер простий на довговічніший (наприклад, кулер фірми Zalman).
2
Іноді вина може бути зовсім не в кулері, а в перегріві процесора. Можливо, не всім відомо, але на процесор потрібно накладати термопасту (оптимально раз на рік, без неї процесор перегрівається). Звідси і різке збільшення швидкості кулера без оптимальної настройки швидкості.
3
Шум викликають процеси в операційній системі теж. Коли все забивається, посилено працюють жорсткий диск, кулер і т.д. Тому для запобігання шуму потрібно враховувати можливості комп'ютера або поліпшити комплектуючі (особливо кулер).
4
Для того щоб шум максимально скоротити в звичайних умовах, можна скористатися програмою Everest або спеціальною утилітою для системної плати. Такі утиліти можуть контролювати швидкість кулера до потрібних обертів. За допомогою програми можна відстежувати швидкість, слухати шум. Причому Everest оптимально настроюється, бачить також критичну установку.
5
За допомогою додаткових комплектуючих, шум комп'ютера можна знизити достатньо. Зокрема, встановити кілька хороших кольорів (фірми Zalman), замість одного. Рекомендується на задній стінці комп'ютера встановити кулер для додаткового охолодження відеокарти, жорсткого диска. В такому випадку шум повинен скоротитися.