Як підготувати стару квартиру до зими.

Щоб в холодну зимову пору в квартирі або будинку було тепло, недостатньо мати гарячі батареї. Якщо житло не утеплено, то витрати на комунальні послуги значно зростуть. Тому слід грунтовно підготуватися до зими і провести комплексні роботи, що дозволяють зберегти тепло в квартирі.
Вам знадобиться
  • - пароізоляційні матеріали;
  • - теплоізоляційні матеріали;
  • - додаткові двері;
  • - силіконовий герметик або склопакети.
Інструкція
1
Щоб зберегти тепло в квартирі, подбайте про утеплення стін, підлоги і стелі. Якщо ви проживаєте в квартирі багатоповерхового будинку, то проведіть внутрішні роботи. Обтягнути квартиру теплоізоляційними матеріалами зовні будівлі не дозволить відділ архітектури та містобудування.
2
Для внутрішнього утеплення зніміть всі оздоблювальні матеріали, зашпатлюйте стіни, обтягніть їх пароізоляційним матеріалом, поверх зробіть теплоізоляцію. Теплоізоляційні матеріали представлені у сфері торгівлі в широкому асортименті. Вибирайте ті, які віднімуть найменше вашої житлової площі. Об'ємними матеріалами доречніше проводити зовнішнє утеплення, але у зв'язку з тим, що в багатоповерхівках це неприпустимо, використовуйте теплоізоляцію для внутрішніх робіт.
3
На утеплювачі прикрутите гіпсокартон і зробіть оздоблювальні роботи. Не забудьте, що при утепленні стін потрібно точно так же утеплювати і підлогу зі стелею. У цьому немає необхідності в тому випадку, якщо ви живете на середніх поверхах, над вами і під вами знаходяться опалювальні квартири. Закладіть щілини за допомогою герметика. Додатково постеліть деревоплити або ковролін.
4
Після стін займіться утепленням вікон. Самий витратний варіант - це замовити потрійні склопакети. Якщо ви не плануєте вкладати великі кошти, то купіть силіконовий герметик, закрийте усі щілини, затикайте вікна за допомогою утепляющей стрічки і заклейте папером або скотчем. Якщо ви живете в старому будинку, то зніміть підвіконня і утеплите порожнечі під ними. Буває навіть цього достатньо, щоб зберегти в квартирі тепло, так як в будинках, побудованих за Хрущова, під підвіконнями знаходяться порожнечі, які при знятті підвіконь можна закрити мінеральною ватою.
5
Якщо у вашій квартирі стара система опалення, замініть її. Проведіть заміну труб і батарей до того, як ви проведете оздоблювальні роботи стін після завершення утеплюючих робіт. Зробити це можна за допомогою фахівців з ЖЕУ.
6
Якщо у вас є можливість, вставте подвійні двері. Це дозволить максимально зберегти тепле повітря в квартирі, особливо якщо ваша квартира знаходиться на нижніх поверхах, а в родині є діти шкільного віку, які постійно в русі і мають багато друзів, постійно приходили і відходили.
7
Комплексні роботи з утеплення дозволять вам зберегти 50% тепла в холодну пору року.