Як визначити якість палива.

Неякісне паливо може привести до відмови паливної системи, втрати потужності, поганій роботі двигуна або зовсім його повного виходу з ладу. Саме тому визначити якість палива важливо до того як заправити їм автомобіль.
Вам знадобиться
  • - прозора пляшка;
  • - перманганат калію (марганцівка).
Інструкція
1
Налийте бензин в прозорий стакан або пляшку і почекайте 5-10 хвилин. Якісне пальне має бути жовтуватого відтінку, без видимих опадів і домішок. Додайте в ємність кілька кристалів марганцівки. Якщо паливо набуло рожевий відтінок, то до його складу добавлена вода.
2
Капните трохи бензину на тильну сторону долоні. Якщо паливо хороше і не містить різних домішок, то воно викличе сухість шкіри, а якщо погане, то залишить жирний слід. Дізнатися залишає бензин жирну пляму чи ні можна і за допомогою білого паперу. Для цього достатньо капнути на неї одну-дві краплі палива.
3
Понюхайте бензин. Якщо ви відчуєте запах нафталіну або сірководню (запах тухлих яєць), значить, в паливо додані речовини, які здешевлюють процес виготовлення. Запах газу означає, що бензин зроблений з газоконденсату.
4
Існують індикатори якості палива, які можна купити в спеціалізованих магазинах. Це смужка паперу, на край якої нанесений шар спеціального розчину, що розпізнає присутність домішок в паливі. Перш ніж заправляти автомобіль прикладіть індикатор до краю заправного пістолета (зазвичай на краю завжди залишається кілька крапель палива) і подивіться результат. Якщо індикатор поміняє колір, то якість бензину залишає бажати кращого. Такий спосіб особливо підходить для тих, кому часто доводиться їздити в інші міста і заправлятися на невідомих заправках.
5
Неякісним може бути не тільки бензин, а й дизельне паливо. Визначити його якість можна по запаху і за кольором. Налийте трохи палива в прозору пляшку і придивіться. Паливо хорошої якості має колір трохи насиченішим кольору рослинного масла і маслянистий запах. Неякісне паливо має запах мазуту, а на колір темне. На дотик дизельне паливо має бути масляним і жирним.
Корисна порада
Не останню роль відіграє і вартість. Не варто купувати паливо, якщо його ціна більш ніж на 10% менше середньої ціни на паливо в вашому регіоне.Покупайте паливо тільки на перевірених заправних станціях.