Як зробити мінітрактор з мотоблока. мінітрактор з мотоблока.

Перед кожним власником земельної ділянки рано чи пізно постає питання: як механізувати сільськогосподарські роботи? Допомога в обробці землі і зборі врожаю може надати саморобний мотоблок. А при бажанні його можна навіть вдосконалити, добудувавши до мотоблока раму з візком, щоб вийшов справжній мінітрактор .
Вам знадобиться
 • - мотоблок;
 • - колеса від мотоколяски;
 • - металеві куточки і труби;
 • - зварювальний апарат;
 • - інструменти для роботи з металом.
Інструкція
1
Підготуйте основні деталі для споруди минитрактора. За основу візьміть мотоблок, обладнаний двигуном «Тулица, пусковим пристроєм (наприклад, ПД-10) і забезпечений колесами від мотоколяски. Крім цього вам знадобляться металеві труби для виготовлення рами, кріпильні деталі і повний комплект інструментів для роботи з металом.
2
Розробіть кінематичну схему минитрактора. Крутний момент від двигуна мотоблока передаватиметься на проміжний вал через роликову ланцюг. Також за допомогою ланцюга тягове зусилля передається на провідні колеса трактора. На вихідному валу передбачте гальмо (бажано стрічковий). По осі всієї конструкції розміститься важіль зміни передач. Управління запуском здійснюється педаллю стартера, розташованої внизу і зліва на мотоблоці.
3
Розміщення кінематичної схеми спроектуйте таким чином, щоб забезпечувалося рівновагу конструкції без виникнення додаткових навантажень на передню вісь несучої балки причепа. Це особливо важливо, якщо ви плануєте використовувати трактор-крихітку для переміщення вантажів.
4
Раму зваріть з металевих труб і сталевих куточків. Передбачте вилку з втулкою для повороту причепа в горизонтальній площині. До корпусу підшипникового вузла по окружності приваріть «щічки. Вихідний вал наглухо приваріть до косинок гнізда, розташованого в нижній частині рами на хребтової балці.
5
З сталевого листа виготовте кузов з висотою бортів не менше 300 мм. Можна зробити кузов у формі неправильного п'ятикутника, уклавши на боковини, приварені до толстостенной трубі діаметром 50 мм. У таку ж трубу вставте півосі коліс причепа, закріпивши їх болтами.
6
На відстані 800-850 мм від переднього кінця хребтової балки зміцните болтами м'яке сидіння. Зробіть місце для водія з товстого листа фанери, на який помістіть шматок поролону, обтянув його зверху шкірзамінником або щільною тканиною.
7
Для пониження шуму працюючого двигуна мотоблока використовуйте резонатор від автомобіля «Жигулі і попередньо обрізаний глушник, наприклад, від мотоцикла« Восход.
8
Обладнайте мінітрактор причіпними устройствомі, що дозволяє використовувати навісні сільськогосподарські та інші знаряддя (плуг, культиватор, для зими - скребок для прибирання снігу і так далі).
9
Після повного складання машини, налагодження агрегатів та перевірки працездатності пофарбуйте металеві деталі рами в який-небудь практичний колір. Тепер ваш трактор готовий до виконання своїх численних господарських обов'язків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0tu6NbMdKcc
Мінітрактор є надійним і практично незамінним помічником при проведенні сільськогосподарських робіт на присадибній ділянці. Але ціна на таку техніку досить висока. Якщо ви задумали зробити мінітрактор своїми руками. Крім спеціальних знань і навичок, вам буде необхідно придбати основні вузли трансмісії і силовий агрегат. Втім, можна спробувати використовувати старі вузли від списаної техніки.
Вам знадобиться
 • - тяги перемикання передач;
 • - двигун;
 • - коробка передач;
 • - рульове керування від автомобіля;
 • - задній міст;
 • - коробка передач;
 • - колеса.
Інструкція
1
Зробіть раму мінітрактораРаму минитрактора можна виготовити з куточка, швелера або відрізків труби. Довжина рами розраховується, виходячи з бажаних розмірів минитрактора. При розрахунках необхідно врахувати розміри силового агрегату і місця водія. Приварите лонжерони до переднього верхнього торця плити редуктора. Підсильте це з'єднання косинками у вертикальній і горизонтальній площинах. При цьому необхідно дотримуватися паралельність головних силових елементів. Виготовте і приваріть раму силового агрегату.
2
Прикріпіть задні колеса до редукторів і встановіть передню частину рами минитрактора на підставки таким чином, щоб лонжерони були паралельно поверхні землі. Розрахуйте висоту втулок опорно-поворотного механізму передніх коліс минитрактора. Приварите поперечку і швелер до лонжеронів. Висвердлите отвір під вісь качання в боковинах швелера строго посередині.
3
Зробіть передній мостВиточіте деталі опорно-поворотного механізму. Змонтуйте вузли опорно-поворотного механізму з передніми колесами. Виріжте два металевих відрізка і приваріть їх з одного кінця до втулки вузла гойдання, а з іншого - до втулки опороно-поворотного вузла.
4
Підведіть передній міст під раму минитрактора. Поєднайте отвори в боковинах швелера рами і втулці гойдання. Вставте вісь качання і загорніть гайку.
5
Розташуйте редуктор головної передачі в корпусі заднього моста. Встановіть пружні муфти. Зафіксуйте сидіння. Виготовте з труби масляний бак і встановіть його під сидінням. Виріжте крила задніх коліс. Встановіть кутовий редуктор на нижньої гілки ланцюга. Паливний бак минитрактора виготовляється з нержавіючої сталі.