Чому дитина скрипить уві сні зубами.

Бруксизм (скрегіт зубами, що виникає в результаті неконтрольованого скорочення жувальних м'язів) проявляється найчастіше в нічний час і зустрічається приблизно у 50% дітей. Причини виникнення цього явища не встановлені.
Інструкція
1
Широко поширена думка, що якщо дитина скрипить уві сні зубами, значить у нього глисти, зовсім не вірно. Під час виникнення епізодів нічного бруксизма відбувається зміна пульсу, тиску, дихання. Однак, жодного зв'язку між скреготом зубами уві сні і проблемами в психіці або фізичному здоров'ї дитини не виявлено. У більшості дітей з часом все нормалізується само собою.
2
Але було б неправильним вважати скрип зубами уві сні зовсім вже нешкідливим явищем. Зазвичай напади бруксизма тривають до 10 секунд і можуть повторюватися по кілька разів за ніч. Після особливо сильних нападів дитина може прокинутися з головним і зубним болем, може бути пошкоджений суглоб, що з'єднує верхню і нижню щелепи, можлива поява напруги в м'язах шиї і спини, іноді спостерігається пошкодження зубної емалі і м'яких тканин.
3
Якщо напади бруксизма постійно повторюються і не зникають протягом декількох місяців, зверніться до невропатолога і стоматолога. Зазвичай у таких випадках стоматологи пропонують застосовувати спеціальну шину, яка буде перешкоджати пошкодження зубної емалі.
4
Якщо епізоди бруксизма трапляються рідко, то батьки можуть багато зробити самі, щоб допомогти дитині позбутися цього явища. Навчіть його при зімкнутих губах тримати щелепи злегка відкритим, щоб зуби не стикалися.
5
Обмежте вживання тваринних жирів, цукру, продуктів швидкого харчування. Давайте фрукти і овочі (тверді яблука, моркву, капусту), які вимагають напруги жувальних м'язів днем, що призведе до зниження їх активності вночі.
6
Не годуйте дитину на ніч. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за годину до сну. Перед сном можна давати тільки воду.
7
Простежте, щоб заняття дитини перед сном були спокійні. Почитайте йому книгу, займіться разом збиранням пазлів. За цей час малюк встигне заспокоїтися, спаде напруга м'язів і нервової системи, викликане активними іграми. Він спокійно засне.
8
Будьте уважні до своєї дитини. Поговоріть з ним, з'ясуйте, чим викликане його занепокоєння (стрес може провокувати виникнення бруксизма). Постарайтеся допомогти йому у вирішенні виниклих проблем і заспокойте його.
9
Якщо епізоди бруксизма повторюються знову і знову, обов'язково зверніться до лікаря.