Як перепаяти материнську плату.

Ремонт материнських плат комп'ютерів і ноутбуків на сьогоднішній день становить істотну частку послуг сервісних центрів. Це пов'язано з конструктивними особливостями пристрою таких плат, зібраних за схемою, коли на одній платі вбудовані процесор, відеокарта та інші важливі елементи системи. В деяких випадках профілактику і невеликий ремонт материнської плати можна провести самостійно, озброївшись паяльником.
Вам знадобиться
  • - мультиметр;
  • - осцилограф;
  • - бокорізи;
  • - плоскогубці;
  • - пінцет;
  • - невелика викрутка;
  • - паяльник (паяльна станція);
  • - припой;
  • - флюс.
Інструкція
1
При несправності одного з компонентів материнської плати звичайно не має сенсу виробляти її повну заміну. В цьому випадку зробіть її ремонт із заміною несправного елемента. В деяких випадках, втім, ремонт може виявитися дорожче заміни плати. Професійно визначити, наскільки велика проблема, можуть лише кваліфіковані фахівці сервісної служби.
2
Розберіть пристрій і зробіть очищення материнської плати від забруднень. Для цього використовуйте спеціальну рідину (розчинник, спирт або ацетон). Сама по собі очистка здатна зменшити можливе число коротких замикань.
3
Уважно огляньте компоненти плати і з'єднання між ними. Перевірте справність висновків і близько розплоджені друковані провідники. Для полегшення перевірки підсвітите плату з боку, яка протилежна друкованого малюнку плати. Це допоможе виявити замикання і розриви провідників. Відмічені несправності акуратно усунете, відновивши контакт паяльником.
4
Крім деталей, які встановлюються безпосередньо на плату, схема може містити деталі, під'єднують ззовні (наприклад, змінні резистори). Їх також уважно огляньте, а при наявності візуальних ушкоджень відпаяти від плати і замініть на справні.
5
Щоб переконатися в правильності зроблених вами сполук, звірте змонтовані компоненти зі схемою зовнішніх підключень, що додається до керівництва по збірці. Особливу увагу приділіть ланцюгах подачі живлення.
6
Елементи, які ви заново впаюються в плату, обов'язково перевірте перед підключенням. Використовуйте для цього мультиметр (тестер). Їм можна перевірити резистори, а також конденсатори. Переконайтеся, що замінні компоненти відповідають «рідним» за типом і номіналом.
7
При пайку материнської плати вам доведеться зіткнутися з проблемою «третьої руки», якою так часто не вистачає для утримання з'єднуються деталей. Використовуйте для цієї мети зручний мініатюрний затискач типу «крокодил», попередньо закріпивши його на підставці. Одну з з'єднуються пайкою деталей затисніть в пристрої, а другу притримуйте рукою або пінцетом.
8
Для продовження терміну служби відремонтований плати напрессуйте на неї прозору поліетиленову плівку. Перед цим гетинакс протріть мінеральним маслом, укладіть на нього плівку, потім помістіть схему малюнком вниз і накрийте все це листом паперу. Прогрійте всю конструкцію гарячою праскою, поки лист не стане світло-коричневим.