Як приймати вітамін Е вагітним.

Вітамін Е жінкам корисно приймати ще на стадії планування вагітності, оскільки він нормалізує вироблення жіночих статевих гормонів, стабілізує місячний цикл і, таким чином, збільшує шанс зачаття. Під час вагітності достатня його кількість в організмі знижує загрозу викидня.
Інструкція
1
Вітамін Е присутній у складі багатьох продуктів. Додавайте в салати і каші різні рослинні олії - соняшникова, оливкова, кукурудзяна. Велика кількість цього вітаміну в печінці, яйцях, молоці, обліписі, гречаній крупі, а також зародках пшениці та сої. Якщо в перервах між їжею вам дуже хочеться що-небудь з'їсти, то краще, якщо це буде або легкий салат із зелені, заправлений олією, або горішки, в яких теж багато цього вітаміну.
2
Не варто піддавати продукти з вітаміном Е термічній обробці, оскільки при нагріванні він руйнується. Також не годиться і заморозка.
3
Намагайтеся зберігати свою вагу в нормі. Корисний вітамін накопичується в жирових тканинах, тому якщо ви вирішите схуднути, з організму підуть і його запаси, а якщо заробите зайву вагу, то може виникнути його надлишок, що теж шкідливо.
4
Вітамін Е в таблетках або капсулах слід приймати тільки за призначенням лікаря, який визначить правильне дозування. Приймається вітамін або окремо, або в складі вітамінних комплексів. Звичайна його добова доза становить від 7 до 10 мг, під час вагітності вона може бути збільшена до 10-15 мг. Але постійно препарат не приймають: через 2-3 місяці робиться перерва.
5
Приймайте вітамін вранці після їжі. Натщесерце його пити не можна! Вітаміни в капсулах запивати можна тільки водою, але не молоком, газованою водою, соками або каву. Дуже обережно варто поставитися до вживання вітаміну під час лікування будь-якими медикаментами - про це обов'язково порадьтеся з лікарем. Важливо переконатися також у відсутності на нього алергії.
6
Будьте обережні при вживанні одночасно з вітаміном антикоагулянтів або препаратів, що містять залізо і вітамін К. Це поєднання погіршує згортання крові. Токоферол (вітамін Е) посилює дію гормональних і протизапальних препаратів.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, чи не викликає застосування вітаміну побічних ефектів: нудоти, блювоти, діареї або алергічних реакцій. З обережністю вживайте його, якщо страждаєте гіпертонією. При появі підозрілих реакцій припиніть прийом препарату і зверніться до лікаря.
Корисна порада
Майте на увазі, що вітамін Е випускається і вітчизняними, і імпортними виробниками, причому кожна фірма може запропонувати різну його концентрацію в одній таблетці.