Як приймати обгрунтовані рішення.

Через занадто поспішних, чи не мудрих, що не продуманих або не вчасна рішень люди можуть страждати довгі роки. Тому багато хто хотів би навчитися приймати обгрунтовані рішення, а не пожинати гіркі плоди через квапливості чи зволікання.
Інструкція
1
Не бійтеся рішень. Якщо ви хочете набувати досвіду і мати репутацію (у своїх очах і очах інших) мудрого і надійного людини, то приймати рішення потрібно. Змиріться з тим, що рішення може бути помилковим, але, тільки прийнявши його, ви навчитеся бути більш розважливим і знайдете безцінний досвід.
2
Не відкладайте їх «у довгий ящик». Зайві зволікання може тільки ускладнити ситуацію: ви будете все більше сумніватися і в підсумку шанси на те, що рішення буде необгрунтованим, тільки збільшаться. Та й інші засумніваються в вашої надійності.
3
Не поспішайте приймати рішеннями. Хоча, здається, що це твердження суперечить попередньому, але це не так. Потрібно знаходити золоту середину: виждати час, який вам необхідно для прийняття рішення, але при цьому, коли ви визначилися, не зволікати, боячись помилитися.
4
Порадьтеся з іншими. Добре якщо це буде ваш друг або людина, що розбирається в сюжеті вас питанні і що може об'єктивно оцінити ситуацію. Рада з боку ніколи не буде зайвим, навіть якщо ви переконані в тому, як правильно. Приймаючи рішення без поради, завжди є ймовірність, що воно не буде розумним і обґрунтованим.
5
Зважте всі «за» і «проти». Тільки маючи повний обсяг інформації, ви зможете прийняти обгрунтоване рішення. Для прискорення ситуації достатньо написати на аркуші паперу всі плюси і мінуси кожного рішення. Також буде розумно продумати, чим вони можуть обернутися. Такий підхід допоможе вам в повному обсязі бачити картину і вирішувати, в якому напрямку діяти.
6
Вирішуйте не тільки прості задачі. Потрібно регулярно тренувати свої розумові здібності, тоді складні питання ви зможете вирішувати швидше і правильніше.
7
Не приймайте рішень, перебуваючи в стресовому стані. Під тиском обставин погляд може змінюватися і невірне рішення, прийняте в стані нервового перенапруження, буде ще довго давати знати про себе. До того ж мозок не може повноцінно вирішувати кілька завдань: якщо він спрямований на захист організму від стресу, то ймовірність того, що він не зможе повною мірою бути зосереджений на ухваленні рішення, збільшується.