Як накреслити схеми з електропостачання. Як накреслити пускову схему зовнішнього електропостачання.

При проектування та практичної налагодженні систем електропостачання доводиться користуватися різними схемами. Іноді вони даються в готовому вигляді, що додається до технічної системі, але в деяких випадках схему доводиться креслити самостійно, відновлюючи її з монтажу і з'єднанням. Від правильного креслення схеми залежить, наскільки вона буде доступною для розуміння.
Інструкція
1
Використовуйте для викреслювання схеми електропостачання комп'ютерну програму "Visio". Для накопичення практики спочатку можна зробити схему абстрактної живильної ланцюга, що включає довільний набір елементів. У відповідності зі стандартами і вимогами єдиної системи конструкторської документації принципова схема викреслюється в однолінійному зображенні.
2
Встановіть та запустіть на комп'ютері програму "Visio". У меню «Файл» виберіть пункт «Створити документ». Для зручності роботи на панелі інструментів залиште тільки галочки навпроти пунктів «Прив'язка» і «Прив'язка до сітки».
3
Оберіть налаштування параметрів сторінки. У меню «Файл» скористайтеся відповідною командою, а у вікні, встановіть необхідний формат майбутнього зображення, наприклад, А3 або А4. Виберіть також книжкову або альбомну орієнтацію креслення. Масштаб встановіть 1: 1, а одиницю виміру - міліметри. Завершіть вибір натисканням на кнопку "OK".
4
За допомогою меню «Відкрити» знайдіть бібліотеку трафаретів. Відкрийте набір основних написів і перенесіть на лист майбутнього креслення рамку, форму написи і додаткові графи. Заповніть графи необхідними написами, що пояснюють схему.
5
Власне схему живильної ланцюга Вичертите, застосувавши трафарети з бібліотеки програми, або ж використовуйте інші наявні у вашому розпорядженні заготовки. Зручно використовувати спеціально розроблений комплект для креслення електричних схем різних живлять ланцюгів.
6
Оскільки багато компонентів схеми живлення окремих груп часто однотипні, покажіть подібні блоки методом копіювання вже накреслених елементів, а після цього внесіть коригування. При цьому елементи групи виділіть «мишею» і перемістить скопійований фрагмент на потрібне місце в схемі.
7
На завершення роботи перемістіть з набору трафаретів компоненти схеми введення. Акуратно заповніть пояснювальні написи до схеми. Збережіть зміни під необхідним ім'ям. При необхідності готовий креслення схеми електропостачання виведіть на друк.