Як підібрати регулюючий клапан.

Одне з основних вимог, що висуваються до будь-якої технічної системі - бути керованою. Це повною мірою відноситься і до опалювальних систем, а також системам водопостачання. При прокладанні подібних комунікацій широко використовуються різні види запірно-регулюючої апаратури, зокрема, регулюючі клапани.
Інструкція
1
Визначте, для якого виду системи вам необхідно підібрати регулюючий клапан. Такі замикаючі вентилі знаходять застосування як в квартирних системах водопостачання, так і при прокладанні промислових комунікацій. Відрізняються вони за потужністю пропускаемого потоку, розмірами та іншими значущим характеристикам.
2
Для установки замикаючого вентиля в квартирі підберіть звичайний водопровідний кран, використовуваний в змішувачах гарячої та холодної води. Такі регулюючі клапани дозволяють плавно регулювати склад робочої суміші, що досягається різьбовим з'єднанням, яке переміщує шпиндель і золотник.
3
Регулюючий побутової клапан оснащений ущільнювальним елементом зі шкіри, гуми або пароніту. Вибираючи клапан для систем побутового водопостачання, переконайтеся, що ущільнення штока виготовлено з безпечного та екологічно чистого матеріалу, наприклад, фторопласту.
4
Для регулювання потужності потоку і його перекриття використовуються регулюючі клапани, іменовані кульовими кранами. Вони прості в застосуванні, надійні, довговічні. При виборі кульового крана враховуйте робочий тиск, з яким доведеться мати справу замикаючого пристрою.
5
Підбираючи кульовий кран, зупиніть свій вибір на корпусі, зробленому з латуні з подальшим хромуванням. З ущільнювачів, вживаних в таких конструкціях, найбільш вдалими виявляються тефлонові.
6
Якщо ви хочете, щоб клапан мав додаткові функції і можливості, вибирайте пристрій з редукцією. Це дозволяє гасити гідравлічні удари, які можуть виникати в системі. Зазвичай на клапані є відповідний покажчик, що дозволяє обмежувати витрата рідини в системі.
7
Головне, на що слід звертати увагу при виборі запірно-регулюючих пристроїв, це якість ущільнень і матеріал, з якого виконаний замикаючий елемент. Ідеально, якщо в конструкції використані латунь або бронза, а також паронітових ущільнення. Для кульових клапанів важлива конструкція штока; чим вона простіше (при збереженні ефективності), тим надійніше пристрій. В якісних кульових конструкціях шток розташовується зсередини, тому навіть у разі зламу поворотною рукоятки він не вивалиться, запобігши можливе затоплення приміщення.