Як створити каталог бібліотеки.

Якщо у вас вдома оббирати велика кількість книг, то в них в більшості випадків стає складно орієнтуватися. Для спрощення роботи з ними можна створити каталог. Така класифікація домашньої колекції книг відрізнятиметься від системи, що застосовується в громадській бібліотеці. Як же створити подібний каталог?
Вам знадобиться
  • - книги для класифікації;
  • - стелажі для книг.
Інструкція
1
Вирішіть, який каталог ви хочете створити - «паперовий» або електронний. У кожного з них є свої плюси. Класичний каталог більш наочний, його можна використовувати в будь-який час, навіть якщо у вас немає комп'ютера. В електронний каталог, в свою чергу, легше вставляти різні правки, а також він зручніше в зберіганні - займає місце тільки на жорсткому диску комп'ютера або на зовнішньому носітеле.Также можна зробити обидві версії одного і того ж каталогу.
2
Для паперового каталогу підготуйте каталожний ящик. Це повинна бути довгаста коробка без верхньої стінки. Для зручності користування картками всередині неї посередині найкраще закріпити металевий стержень, на який будуть «нанизуватися» картки. Для великого каталогу таких ящиків повинно бути декілька.
3
Почніть класифікацію ваших книг. Вона може бути двох типів - алфавітній або тематичної, для великої бібліотеки найкраще їх поєднувати. Для паперового каталогу збирайте всі дані про книгу на спеціальну картку. Записуйте автора, назва книги, рік і місце видання. Для наукової літератури також можна вказувати рік першого видання цього дослідження, а також кількість сторінок в томі. Також вкажіть рубрику, до якої буде відноситься книга по вашій тематичної класифікації - наприклад, історичні романи, або книги по садоводству.Для електронної версії каталогу інформацію про книгу найкраще вказувати у вигляді таблиці. Для цього підійде файл Excel.
4
Картки паперового виду каталогу зберігайте в спеціальному каталожному ящику. Найкраще їх розподілити за тематичними групами, а вже всередині них - за алфавітом. При придбанні нової книги виготовляйте для неї окрему картку і розміщуйте в належне місце в ящику.
Корисна порада
Для домашньої бібліотеки немає необхідності використовувати спеціальні коди, як в громадських книгосховищах, насамперед, тому, що різних видань набагато менше.
Домашня бібліотека - те, без чого грамотному, який прагне до саморозвитку людині, не обійтися. Останнім часом змінилося ставлення до книги і розуміння сутності і призначення самої бібліотеки. Бібліотеку стали розуміти як меблі, організуючу інтер'єр, але не як місце для зберігання книг.

Створюйте згідно власним смакам

Якщо ви задумали створити домашню бібліотеку не стільки для краси, але більше для душі, то пам'ятайте, що зібрати власну бібліотеку - заняття не з дешевих. Але зате воно того, безумовно, варто. Звичайно, будь-яка людина формує домашню бібліотеку по власним інтересам і пристрастям. Цим ви і станете керуватися, коли підете в книгарню. Варто розуміти, що на створення домашньої бібліотеки у вас піде ні день, ні два і навіть не один місяць, можливо, роки. Формуючи бібліотеку, не забудьте про класичну художню літературу, адже саме вона швидше за все буде задавати тон бібліотеки в цілому. Книги розставте згідно з тематикою. Наприклад, з історії з одного боку, а з іншого - книги, придбані в процесі навчання в університеті або в зв'язку з професією. Виділіть місце для класичної літератури. Пам'ятайте, книги не повинні стояти в безладді, інакше, коли їх накопичиться багато, ви не зможете з ходу знайти потрібну. Добре, якщо книги стоятимуть в алфавітному порядку - це хороший тон. Укомплектувати домашню бібліотеку можна не тільки книгами, а й науково-популярними журналами, наприклад, «Наука і життя» і пр. Періодичні видання також повинні зберігатися окремо і в певному порядку. В даний час існують електронні каталоги, які допоможуть вам систематизувати книги домашньої бібліотеки.

Де розмістити бібліотеку

Добре, якщо у вашому будинку знайдеться окрема кімната для організації бібліотеки. Тоді ви завжди зможете посидіти в оточенні книг і присвятити час саморозвитку. В кабінеті ви зможете відвести для книг не одну стіну, а дві або три, що дозволить помістити велику кількість літератури. Швидше за все, вам доведеться замовити кілька вбудованих стелажів або шаф для своєї бібліотеки. Популярністю користуються полиці до стелі. Свою бібліотеку ви можете оформити як в старовинному стилі, наприклад, стилізованому під 19 століття, з дубовим столом і масивними кріслами, так і в сучасному. В бібліотеку гармонійно впишеться фортепіано, якщо господарі захоплюються музикою. Якщо немає можливості відвести окрему кімнату під бібліотеку, то вітальня підійде якнайкраще для розміщення книжкових полиць. Визначте у вітальні кут або стіну, яку ви готові віддати під своє захоплення. Тут також можна організувати стелажі і книжкові полиці в стилі вашої вітальні. Варто сказати, що домашня бібліотека - це те, що характеризує господарів будинку як володарів вишуканого витонченого смаку. Власна домашня бібліотека ніколи не втратить своєї актуальності.