Для чого потрібна прошивка.

Процес оновлення програмного забезпечення зазвичай називають прошивкою. Зазвичай цей метод використовують для внесення змін до функціональний набір пристроїв або для виправлення знайдених помилок в їх роботі.
Мікропрограми потрібні для виконання пристроєм певних завдань. Це енергонезалежна частина пам'яті, що містить в собі відомості, необхідні для правильної роботи мікроконтролера. Зазвичай прошивка здійснюється шляхом установки певної мікросхеми пам'яті. Деяке обладнання піддається повторної прошивці. Природно, даний процес виконується не шляхом зміни мікросхеми, а зміною вмісту її памяті.Современние пристрої прошивають переважно для виправлення різних несправностей. Помилки, знайдені в процесі експлуатації обладнання, аналізуються фахівцями. На підставі отриманих відомостей створюється нова мікропрограма, покликана поліпшити якість роботи апарату. Іноді прошивка дозволяє певним пристроям виконувати інші функції. Наприклад, після прошивки деяких старих моделей стільникових телефонів, можна було використовувати їх фотокамери для зйомки відео. Деякі пристрої спочатку створюються для роботи в певній сфері. Зміна мікропрограми допомагає адаптувати обладнання до інших умов експлуатації. Багато виробників таких мережевих пристроїв як маршрутизатори і комутатори радять оновлювати їх прошивку перед використанням обладнання в Росії. Найчастіше нові прошивки створюють самі виробники певних пристроїв. Іноді фірми розробляють спеціальні програми, що дозволяють швидко замінити прошивку певного пристрою. Нерідко можна зустріти обладнання, в функції якого входить можливість оновлення прошивки. Такий підхід дозволяє швидко самостійно виправити виявлені помилки, не звертаючись при цьому в спеціалізовані центри. Примітно, що мікропрограма може вплинути не тільки на якість роботи пристрою, але і на його швидкодію.
Нерідко трапляється, що придбаний зовсім новий телефон поводиться не так, як хотілося б. Наприклад, повільно працює, довго відгукується на натиснуті клавіші, не відразу запускає додатки і т.п. В деяких випадках це є наслідком браку, але найчастіше головну роль грає прошивка.
прошивки називаються всі апаратні настройки, а також програмне забезпечення, які зберігаються в незалежній flash-пам'яті телефону. Дана пам'ять є однією з найважливіших. Англійською мовою дане поняття пишеться як firmware.Еслі в комп'ютерах пам'ять і операційна система розділені між собою, то в мобільному телефоні вони постають у вигляді єдиного цілого. З цієї причини прошивка є не тільки набором налаштувань, а й комплексом програмних засобів, які входять до складу операційної сістеми.Роль, яку відіграє прошивка в мобільному телефоні, величезна. Зв'язок компонентів, які складають апаратну частину пристрою, з його стільниковим модулем здійснюється саме за допомогою прошивки. Як правило, вона розробляється для кожної конкретної моделі телефону. Проте в деяких випадках одна прошивка може бути використана на телефонах, розташованих поруч в модельній лінійці. Подібними прикладами є прошивка Nokia 6250, встановивши яку в Nokia 6210, можна отримати функціонал 6250. Подібним же чином Sony Ericsson K750i «перетворюється» на модель W810i.Большую роль в «гілках» мобільного телефону грає саме прошивка. Найчастіше, випускаючи нову модель пристрою, виробники належним чином не тестують програмну складову. Це, до речі, часто є наслідком високої конкуренції і бажанням запустити продажу в максимально короткі терміни. Особливо серйозні недоробки зустрічаються, як правило, в перших версіях прошівок.Процесс перепрошивки телефону може дати наступні переваги: - виправлення допущених помилок у попередніх версіях; - Оновлення ПЗ або додавання нового, поява нових тем, мелодій, зображень; - Підтримка нових гарнітур; - Підвищення продуктивності, ресурсу акумулятора, якості прийому сигналу і т.п.