Як знайти нуль.

Часто в побуті виникає необхідність замінити електричну розетку або повісити люстру. Змінний струм, від якого працюють всі побутові електричні прилади, надходить в них по трьох проводах. Один з них називається нулем. Як його визначити?
Інструкція
1
Зверніться до фахівця-електрика. Визначення проводів самостійно - досить небезпечне заняття. Якщо все-таки вирішили визначити провід «нуль» самі, то попередньо проконсультуйтеся у людей, що володіють базовими знаннями.
2
Перевірте маркування проводів. Сучасні електропроводи розрізняються за кольором. Зазвичай «нуль» буває синього кольору. Якщо всі дроти виявляються одного кольору, то розрізнити їх можна за кольором ізоляції (кембріков). Кембрік на проводі «нуль» синього кольору.
3
Виміряйте напругу в електричній мережі за допомогою вольтметра. Між проводами «нуль» і «заземлення» стрілка приладу залишиться без руху. А от між «фазою» і «нуль» вольтметр покаже величину напруги або різницю потенціалів.
4
Придбайте індикаторну викрутку, яка продається в будь-якому магазині електротоварів. В ручку вбудований світлодіод, він інформуватиме про наявність напруги в електричної мережі.
5
В цілях попередження удару струмом надіньте гумові рукавички. Візьміть викрутку за ручку і притисніть її до проводів або вставте в отвір розетки. Індикатор викрутки загориться в разі, якщо ви потрапили на провід «фазу». На нульовому проводі світлодіод не займеться. Недоліком цього методу є те, що за допомогою викрутки не можна відрізнити проводу «нуль» і «заземлення».
6
Якщо ні в одному випадку індикатор загорівся, то перевірте наявність електрики в усьому будинку або квартирі.
7
Скористайтеся народним методом визначення проводу «нуль», якщо не виявилося під рукою спеціальних приладів. Візьміть картоплину, розріжте навпіл, вставте в зріз знеструмлені дроти на деякій відстані один від одного. На короткий час подайте напругу на дроти. Біля «фазного" проводу ділянку картоплини посиніє.