Як виміряти потужність підсилювача.

Підключаючи акустичну систему до підсилювача, бажано перевірити його максимальну вихідну потужність. Подібні вимірювання також можуть знадобитися при налаштуванні або ремонті обладнання. Це необхідно для того, щоб забезпечити хорошу працездатність всій системі.
Вам знадобиться
  • - осцилограф;
  • - мультиметр;
  • - стрілочний тестер.
Інструкція
1
Підключіть один з каналів підсилювача до колонки, якщо вам відомо, що її розрахункова потужність імовірно більше. Також можна використовувати еквівалент навантаження, опір якого дорівнює опору колонок. В цьому випадку скористайтеся резистором типу ПЕВ з потужністю 10-100 Вт
2
Використовуйте осцилограф для вимірювання вихідної потужності підсилювача. Подайте на вхід підсилювача синусоїдальний сигнал з частотою 100-200 Гц, наприклад, можете просто відтворити якусь музичну композицію. Почніть поступово збільшувати гучність, при цьому спостерігаючи за показаннями осцилографа.
3
Зафіксуйте момент, коли на виході підсилювача вихідний сигнал почне обмежуватися по амплітуді і заміряйте напругу. Пам'ятайте, що вимірюючи максимальну вихідну потужність таким способом, не можна на вхід підсилювача, який підключений до багатосмуговим акустичним системам, подавати від генератора сигнал високої частоти. Це може стати причиною перевантаження среднечастотного або високочастотного динаміка.
4
Розрахуйте потужність підсилювача, яка дорівнює квадрату вихідної напруги, помноженому на подвійне опір навантаження або колонки.
5
Скористайтеся для вимірювання потужності підсилювача будь-яким вольтметром, якщо під рукою немає осцилографа. Приміром, візьміть мультиметр або стрілочний тестер. При цьому необхідно зібрати схему, яка дозволить будь-якому вольтметру стати вимірником пікової напруги. Джерелом сигналу в цьому випадку буде виступати задає генератор низької частоти, тобто музичний сигнал на вході не зможе дати достовірного результату.
6
Підключіть до підсилювача паралельно еквівалент навантаження і конденсатор на 0,47-1,0 мкФ, а послідовно діод на напругу від 50 Вт, після чого виміряйте вихідна напруга і розрахуйте потужність.