Як скласти угоду про співпрацю.

Комерційні організації з метою оптимизирования оподаткування складають угоду про співпрацю, інакше зване договором про спільну діяльність. Цей документ має свої особливості, які неодмінно варто враховувати під час ув'язнення.
Інструкція
1
Складання документа починайте з опису предмета угоди. Тут вкажіть, які види діяльності будуть здійснюватися в процесі взаємного співробітництва. Це може бути фінансова допомога у вигляді кредиту, безоплатної позички або технічна підтримка у вигляді надання обладнання і технологій, а також створення спільних проектів.
2
В описі обов'язків сторін детально вкажіть, хто з учасників договору відповідає за певний вид діяльності. Наприклад, хто буде займатися пошуком і залученням клієнтів, хто відповідає за рекламу і маркетинг, а хто - за технічну підтримку та гарантійне обслуговування обладнання.
3
При заповненні пункту про відповідальність сторін акцентуйте увагу на зобов'язаннях кожної з них дотримуватися комерційну таємницю, т. Е. Не розголошувати конфіденційну інформацію про виробничі процеси, які виникнуть в результаті спільної діяльності.
4
В пункті «порядок розрахунків» вкажіть правила розподілу прибутку від спільних проектів. Як правило, розрахунок проводиться на підставі фінансових документів, які є додатком до договору про спільну діяльність.
5
В договорі є пункт «форс-мажорні обставини». Тут докладно перерахуйте причини, з яких невиконання однією їх сторін своїх зобов'язань в рамках угоди буде об'єктивною обставиною, не залежних від можливостей підприємства. Це можуть бути стихійні лиха, пожежі і т. Д. Якщо причина невиконання була прогнозованою, то необхідно повідомити партнера за 2 тижні до цього. Даний момент обов'язково вкажіть в угоді.
6
У вказівці термінів дії угоди передбачте наявність фрази про те, що партнери зобов'язані повідомляти один одного про свої наміри розірвати договір не менш, ніж за 2 місяці. Інакше можливі серйозні фінансові втрати.
7
Складіть договір про співпрацю в двох ідентичних примірниках. Якщо він складається з декількох аркушів, вам слід підписати кожен аркуш або прошити ваш екземпляр документа.
Для оптимізації оподаткування комерційні організації часто укладають між собою договір спільної діяльності або як його по-іншому називають, договір співробітництва. Цей договір має свої нюанси, які необхідно враховувати, при його укладенні.
Інструкція
1
В першу чергу визначитеся з термінами. З юридичної точки зору договір про спільну діяльність є договором простого товариства. Цей договір зазвичай укладається з метою отримання прибутку і оптимізації податків. Прочитайте главу 55 Цивільного кодексу РФ. Саме ця глава присвячена відносин, які виникли внаслідок укладення даного виду договору.
2
Зверніть увагу, що учасниками договору можуть бути як індивідуальні підприємці, так і зареєстровані комерційні організації. Некомерційні організації також можуть бути учасниками такого договору, але тільки в тому випадку, якщо це допускає їх основна діяльність.
3
Укладайте договір про співпрацю, якщо для ведення комерційної діяльності вам потрібно об'єднати майно (кошти, капітали), а нову юридичну особу ви створювати не хочете.
4
Подумайте, хто з партнерів звітуватиме з податків і зборів. Зверніть увагу - доходи, витягнуті з діяльності в рамках договору простого товариства, за жодних обставин не потрапляють під дію ЕНВД. Вам доведеться застосовувати загальну систему оподаткування або переходити на ССО.
5
Як людина інший договір, договір простого товариства складіть у двох (повністю ідентичних) примірниках. Якщо він складається з декількох листів або прошийте його, або підпишіть кожен лист.
6
У договорі обов'язково вкажіть мета, для якої він полягає. Також вкажіть вартість вкладів кожної із сторін. В іншому випадку буде вважатися, що частки дорівнюють. Також обов'язково обговоріть, в якому порядку буде здійснюватися спільна справа, як буде розподілятися прибуток і яким чином будуть відшкодовуватися можливі збитки. Не забудьте вказати, яким чином можна буде розірвати договір (в односторонньому або двосторонньому порядку).
7
І майте на увазі - податкові органи насторожено відносяться до договорів простого товариства. Вони підозрюють, що такі договори укладаються з метою ухилення від податків. Тому подумайте, як ви будете доводити, що оптимізуєте діяльність, а не шахраювати.