Як додати лінію тренда.

Для графічного представлення загальних закономірностей зміни ряду даних використовується так звана лінія тренда. Виконати її можна на різних видах діаграм: на лінійчатої, точкової, діаграмі з областями, гістограмі і навіть на графіці. Зручно додавати лінію тренда в пакеті прикладних програм, наприклад, використовуючи Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Оберіть вид діаграми, в яку ви хочете додати лінію тренда. Враховуйте при цьому обмеження: лінію не вдасться додати на об'ємні, пелюсткові, бульбашкові і кільцеві діаграми.
2
Визначте тип лінії тренду. Вона може бути лінійною, логарифмічною, поліноміальною, степеневої, у вигляді експоненти або змінного середнього. Будь-який тип лінії дозволяє певною мірою отримати прогноз зміни ряду. Від точності вибору лінії буде залежати і точність прогнозу.
3
Викличте меню ряду даних, до якого необхідно додати лінію тренда. Другий спосіб додати лінію - зробити це за допомогою відповідної команди з меню «Діаграма».
4
Оберіть необхідний ряд даних для побудови лінії тренду. Викличте команду «Додати лінію тренда» в меню «Діаграма» або контекстному меню ряду. Ви побачите вікно «Лінія тренда».
5
Перейдіть по вкладці «Тип» і виберіть необхідний вам тип лінії тренду або змінного середнього (при необхідності). Якщо ви вибираєте тип «Поліноміальна», в полі «Ступінь» введіть максимальний ступінь для використовуваної змінної. Для типу «Ковзне середнє» в полі «Період» внесіть число періодів, які використовуються для розрахунку змінного середнього.
6
Відкрийте вкладку «Параметри». Якщо ви хочете, то можете відобразити на лінії тренду прогноз із зазначенням його характеристик. Крім прогнозу до лінії тренду ви можете додати ступінь достовірності величини апроксимації та рівняння лінії. Для цього встановіть галочки навпроти відповідних пунктів меню.
7
В полі «Побудований на ряді» ви побачите також всі ряди даних вашої діаграми, які підтримують лінію тренда. Щоб додати вказану лінію до інших рядах, виберіть у полі потрібного імені та потрібні параметри. Завершіть операцію натисканням на кнопку "OK".