Як приготувати розчин лакмусу.

Лакмус - це барвник природного походження, яке є одним з найбільш відомих кислотно-лужних індикаторів. Використовується лакмус повсюдно - в медицині, промисловості, хімічних лабораторіях, у шкільних дослідах на уроках хімії, навіть у рекламі ви могли побачити лакмус.
Інструкція
1
На практиці використовується кілька форм лакмусу. Це водний розчин речовини, смужки фільтрувального паперу, просочені лакмусом, відомі як лакмусовий папір, і лакмусовое молоко.
2
Спочатку лакмус готувався з однорічної трав'янистої рослини сімейства Молочайні хрозіфори фарбувальної, або лакмусовим трави. Також для його виробництва використовують деякі лишайники. Рослинна сировина подрібнюють до порошкоподібного стану і змішують з суспензією вапна і карбонату амонію, після чого залишають на повітрі для ферментації. Приблизно через три тижні суміш змінює колір з коричневого на яскраво-синій. Суміш поділяють на ситі. Отриманий розчин складається з орцеіна і безпосередньо лакмусу. Проводять спиртову екстракцію, в результаті якої залишається чистий лакмус.
3
Для технічних цілей, коли експеримент не вимагає високої точності, розчин лакмусу готують наступним чином. Лакмус розчиняють у воді, в результаті чого рідина має насичений синій колір за рахунок присутності в ній вуглекислою лугу. Після цього розчин підкислюють сірчаною кислотою до тих пір, поки лакмус чи не стане фіолетового кольору. Індикатор готовий до використання.
4
Для отримання чутливого лакмусу розчин готують іншим способом. Спочатку лакмус екстрагується звичайним спиртом, після чого розчин видаляється. У залишок додають воду і настоюють протягом доби. Потім розчин випарюють на водяній бані і додають у нього абсолютний спирт, підкислений оцтовою кислотою. Обробляти лакмус підкисленим спиртом необхідно до тих пір, поки розчин не перестане забарвлюватися. Оброблений таким чином порошок знову випарюють на водяній бані з чистим абсолютним спиртом, а потім розчиняють його у воді. Зберігається лакмус в невисоких судинах. Щільно закривати посудину не слід, достатньо лише закупорити шийку ватою.