Як ловити рибу спінінгом.

Великою популярністю серед рибалок користується ловля на спінінг. Це один з найбільш поширених способів лову хижої риби на природні та штучні приманки. В якійсь мірі риболовля на спінінг нагадує полювання і вимагає певних знань і навичок. Щоб ловля риби була успішною, спінінгіст повинен швидко орієнтуватися на водоймі і, звичайно ж, володіти технікою закидання.
Вам знадобиться
  • - спінінг;
  • - приманка;
  • - підсак;
  • - багорик.
Інструкція
1
Оберіть місце для лову. Рухайтеся повільно, краще йти проти течії річки, ступайте м'яко, не тупаючи, щоб не злякати рибу. Вибираючи місце, подумайте про те, чи є тут риба, чи зручно робити приманку і чи зможете ви, в разі чого, витягнути улов. Якщо виникне необхідність спускатися до води, обов'язково переконайтеся, чи зможете ви потім піднятися назад.
2
Тепер можна переходити безпосередньо до лову. Зробіть перший закид назустріч течії, потім проведіть блешню біля берега повз валунів, корчів, заростей очеретів та інших рослин-водолюбів. Далі зробіть другий закид, провівши блешню трохи далі від берега, з кожним закидом опускаючи її якомога нижче до дна. Для цього починайте підмотувати волосінь через кілька секунд після того, як блешня виявиться у воді.
3
Коли риба клюне, щоб не упустити улов, робіть підсічку при кожному підозрілому поштовху - енергійний ривок вершиною спінінга в бік або вгору. Під час виведення риби тримайте спінінг під кутом 45-60 градусів до горизонту. Якщо впіймалася невелика риба, підтягуйте її до себе, енергійними обертаннями рукоятки котушки. Витягніть улов за допомогою подсачка або вхопившись за грузило у повідка.
4
Якщо риба велика, перед виведенням її потрібно втомити. Не поспішаючи, поставивши котушку на гальмо, підтягуйте рибу до берега. При сильному ривку дайте їй стягнути кілька метрів волосіні, в цей момент спрацює гальмо-тріскачка. Проробляйте цю процедуру до тих пір, поки риба не припинить опір. Щоб витягнути улов, використовуйте багорик. Однією рукою утримуйте рибу на спінінгу і натягнутій волосіні, енергійним рухом багорика зачепите її біля голови і витягніть на берег.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не кладіть спінінг на землю, ви можете випадково наступити і засмітити котушку або зламати його. Краще покладіть його на гілки чагарнику або притулите до дерева. Переходячи на нове місце лову, тримайте спінінг вертикально, а при русі через зарості - горизонтально, вершиною вперед. Будьте обережні на березі річки в перші дні паводку, так як схил може бути прикритий скоринкою підсохлого мулу, під яким знаходиться глина. Необережно ступивши, можна скотитися у воду.
Корисна порада
Переходячи на нове місце, щоб не пошкодити снасті, зачепите блешню за диск барабана котушки або за кронштейн, натягніть волосінь і поставте котушку на гальмо. Закінчуючи ловлю, обов'язково розберіть снасть, укладіть спінінг в чохол, а решта приналежності в коробку, яку потім покладіть в рюкзак. Щоб блешня не зачепило за підводні предмети, проводите її при верховому закиданні швидше, а при низовому - повільніше.