Як задати пріоритет.

Наскільки б потужним резервом ресурсів не володів ваш комп'ютер, вони все ж не нескінченні. Розподілом оперативної та графічної пам'яті, черговості і частоти доступу до процесора, кеш-пам'яті і деяких інших ресурсів між усіма запущеними системними і прикладними програмами займається спеціальний компонент ОС. Робить він це у відповідності з таблицею пріоритетів, яку за замовчуванням сам же і становить. У користувача є можливість втрутитися в розподіл ступеня важливості запущених процесів.
Інструкція
1
Запустіть диспетчер задач Windows. Зробити це можна кількома способами - наприклад, натисканням сполучення клавіш Ctrl + Alt + Delete. В ОС Windows 7 при цьому на екрані з'являється додаткове меню, в якому слід вибрати пункт «Запустити диспетчер задач», а в більш ранніх версіях Windows цього проміжного кроку немає. Інший спосіб відкриття диспетчера задач полягає у виклику натисканням сполучення клавіш Win і R вікна запуску програм з наступним введенням команди taskmgr і клацанням по кнопці OK.
2
Перейдіть на вкладку «Процеси» вікна Диспетчера завдань. У загальному списку запущених в даний час процесів знайдіть той, чий пріоритет потрібно змінити. Для спрощення пошуку потрібного назви написи в колонці "Ім'я образу» можна відсортувати за алфавітом - клацніть заголовок колонки для сортування імен процесів в порядку зростання. Повторне клацання відсортує список в зворотному порядку.
3
Якщо ім'я процесу вам невідомо, але програма, до якої він належить, є в списку на вкладці «Додатки» диспетчера задач, то відшукайте її там і клацніть правою кнопкою миші. Під сплив меню виберіть рядок «Перейти до процесу» і диспетчер сам переключиться на вкладку «Процеси», відшукає і виділить у списку потрібний процес.
4
Клацніть правою кнопкою миші по рядку з потрібним процесом і розкрийте в контекстному меню розділ «Пріоритет». За замовчуванням всі процеси мають «нормальний» пріоритет - змініть його вибором будь-якого з шести вміщених у список варіантів. При цьому не забувайте, що в деяких випадках надмірне підвищення пріоритету прикладних програм (пункти «Високий» і «Реального часу») може призвести до загальмованою реакції операційної системи на натискання клавіш, переміщення миші і т.д. Ця ж неприємність може статися і при зайвому зниженні пріоритету системних процесів (наприклад, процесу з ім'ям explorer).