Як розібрати каретку. стопорная гайка каретки велосипедів.

Одним з найбрудніших місць у велосипеді є кареточний вузол рами. У зв'язку з цим велосипедисти час від часу стикаються з необхідністю розбирати каретку і очищати від бруду. Для здійснення даного процесу необхідно заздалегідь підготувати необхідні інструменти.
Інструкція
1
Встановіть велосипед в зручне положення, щоб в разі чого він не впав. Справа в тому, що зняття каретки вимагає деяких зусиль, а хиткість конструкції може в цьому сильно перешкодити.
2
Переведіть ланцюг велосипеда на найменшу провідну зірочку, після чого зніміть її. На пильовику мається два отвори, в які вставте відповідний інструмент, після чого вигвинтите деталь з шатуна. Під пилюжником побачите порожнистий болт, який відкручується шестигранників на 10, при цьому утримуйте педалі.
3
Витягніть шайбу, яка розташована під болтом, і виверніть повністю внутрішній гвинт знімача. Вигвинтите знімач з шатуна і зніміть останній з каретки. Повторіть аналогічну операцію з другої віссю.
4
Візьміть спеціальний ключ і відверніть стопорну гайку з правого різьбленням, яка розташована на каретці з лівого боку. При цьому необхідно докласти певних зусиль, проте не перестарайтеся, щоб не зірвати ключ і не пошкодити деталь. В деяких конструкціях велосипеда дана гайка відсутня.
5
Вставте в паз шліцьовій ключ для каретки. Виверніть з рами розвідним ключем ліву чашку-адаптер, яка має праву різьбу. При цьому скористайтеся інструментами з довгими ручками, щоб було зручніше здійснювати поворот і прикладати зусилля. Зніміть ліву чашку разом з підшипником.
6
Перейдіть в правій стороні велосипеда, на якій розташовані зірочки. За аналогічною методикою виверніть з рами праву чашу, яка має ліву різьбу. При необхідності прикладіть зусилля.
7
Дістаньте картридж або праву чашку з віссю з конструкції велосипеда. Таким чином, каретка буде знята. Очистіть її від стрій мастила ганчірочкою, після чого промийте всі деталі в розчиннику, наприклад, в гасі. Після того як вони просохнуть, змастіть каретку і встановіть назад в велосипед.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UUKOOCs2rU4
Каретка велосипеда відноситься до вузлів, зношуються по мірі використання. Коли це трапиться, її можна розібрати, замінити зіпсовані деталі новими, після чого продовжувати користуватися велосипедом.
Інструкція
1
Візьміть велосипедний гайковий ключ і обхопіть педаль за гайку, розташовану в місці її з'єднання з шатуном. Обертайте гайку в напрямку, протилежному тому, в якому педаль крутиться при їзді вперед. Аналогічним чином зніміть і другу педаль.
2
Виверніть гайки, які утримують клини. Молотком вибийте їх. Клини є одноразовими деталями - після зняття їх необхідно замінити новими. Уникнути цього можна лише в тому випадку, якщо вибивалися вони гранично акуратно. Запам'ятайте, які шатуни і педалі є лівими, а які - правими (на педалях зазвичай є відповідні позначення російською або англійською мовою).
3
Тепер шатуни можна зняти - відкриється доступ до каретки. Утримуюча її гайка розташована з боку, протилежного провідній зірочці. Для її відвернення використовуйте так званий кареточний ключ - він дорогий, але дозволити вам відремонтувати велосипед ще не один раз. Якщо такого ключа немає, обов'язково придбайте його або, в крайньому випадку, прикладіть до шліцу гайки капелюшок цвяха і почніть наносити по вістря дуже легкі удари з таким розрахунком, щоб гайка почала обертатися проти годинникової стрілки. Процес цей буде повільним, але ні в якому разі не намагайтеся прискорити його, збільшивши силу ударів.
4
Вийміть каретку і замініть її на іншу. Простежте, щоб новий вузол був встановлений тією ж стороною, що і старий. Наверніть гайку спочатку рукою, а потім, коли сили руки буде не вистачати - ключем або, в крайньому випадку, зазначеним вище способом, з тією лише різницею, що вирощують її доведеться за годинниковою стрілкою. Зробіть все можливе, щоб не зірвати різьбу. Змастіть нову каретку. Якщо ланцюг зіскочила, надіньте її.
5
Одягніть шатуни і зафіксуйте їх клинами. Забийте клини, а коли з протилежного боку з'являться їхні різьби, закріпіть гайками. Укрутіть в шатуни педалі.
Зверніть увагу
Працюйте в рукавичках. Остерігайтеся попадання пальців в ланцюг і падіння велосипеда на ноги. Врахуйте, що на деяких велосипедах шатуни кріпляться не на клинах, а іншими способами.