Як реанімувати батарею.

Відновлення акумуляторної батареї після її пошкодження можливо в деяких випадках, проте стовідсоткової гарантії справної роботи не дає жоден з існуючих методів.
Вам знадобиться
  • - джерело живлення;
  • - індикатори сили струму і напруги;
  • - акумулятори;
  • - лампочка;
  • - прилад для заміру температури;
  • - термопаста.
Інструкція
1
Знайдіть необхідні для відновлення інструменти. Зверніть увагу, що джерело живлення повинні мати плавне регулювання напруги. Також вам знадобляться амперметр і вольтметр, якщо необхідні індикатори відсутні в джерелі живлення. Знайдіть лампочку, або інший пристрій навантаження. Також бажано наявність термодатчика і термореле для переривання подачі струму.
2
Зверніть увагу, що опір у обраного вами приладу має розраховуватися як результат ділення номінальної напруги відновлюваного акумулятора на потрібну силу струму. У свою чергу, останній параметр береться з наступного розрахунку: I = 0.4 С (бат). Періодично контролюйте напругу і не давайте йому ні в якому разі впасти менше 0,9 В. Температура не повинна підніматися вище п'ятдесяти градусів за шкалою Цельсія.
3
Виконайте розрядку вашого акумулятора перед процедурою відновлення до напруги, рівного 1В, тут підключіть лампочку або будь-яку іншу обрану вами навантаження і вольтметр, встановивши їх паралельно елементу. Перевірте температуру і напругу, якщо показники наближаються до небажаних позначок, вимкніть тимчасово навантаження і дайте елементу охолонути. Найкраще після цього дати напрузі підвищитися, тому залиште його на 20-25 хвилин, а потім знову дозаряда до показника 0,9 В.
4
Перейдіть до процесу зарядки, приєднавши пристрій для вимірювання сили струму до заряджається елементу послідовно, а джерело живлення - паралельно з вольтметром. Один контакт утримуйте на позиції вільного полюса відновлюваної батареї, а другий підключіть до незайнятому контакту індикатора сили струму. Попередньо встановіть термодатчик і термореле з використанням спеціальної термопасти, це допоможе вам уникнути неточностей.
5
Встановіть реостат на позицію максимального опору, а регулятор напруги - на саме мінімальне значення, після чого поступово збільшуйте навантаження, поки показник на вашому амперметр не покажеться наступного значення: I (зар) = 0.1C (бат)
6
Слідкуйте за тим, як показник сили струму падає, не забувайте піднімати при цьому напруга приблизно раз на 3-4 хвилини протягом першої години, а потім кожну годину до тих пір, поки напругу не буде дорівнює номінальній. Після цього не підвищуйте даний показник. Коли (приблизно через 5 годин) сила струму наблизиться до нульової позначки, від'єднайте зарядний пристрій. Почекайте півгодини, поки процеси прийдуть в норму.
7
Підключіть акумулятор до зарядного пристрою і залиште його підключеним до джерела живлення приблизно на 8 годин. Не забувайте стежити за тим, щоб рівень температури не перевищував максимально допустимий показник. Якщо буде спостерігатися тенденція до сильного нагрівання, звільніть силу струму вдвічі. Після того як акумулятор охолоне до показника, приблизно до позначки 30 градусів, знову поступово збільште значення.
8
Якщо ви хочете відновити вихідну ємність вашого акумулятора, повторіть даний цикл 3 або 4 рази. Будьте уважні і не забувайте стежити за температурою.