Як налаштувати робочу мережу.

Наявність певного обладнання дозволяє швидко створити і налаштувати робочу мережу. Для цього рекомендують використовувати перевірені схеми побудови мережі і керуватися певними нормами.
Вам знадобиться
  • - Мережевий концентратор;
  • - маршрутизатор;
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Оберіть комплект пристроїв, які ви будете використовувати для побудови вашої мережі. Якщо ви хочете створити і налаштувати мережу в офісі, то використовуйте маршрутизатор. Це обладнання дозволить вам налаштувати швидкий обмін інформацією між комп'ютерами, забезпечивши їм доступ в інтернет. Якщо ж мова йде тільки про локальної мережі, то придбайте мережевий концентратор.
2
Встановіть вбрання обладнання в потрібному місці. Підключіть до нього всі потрібні комп'ютери. Використовуйте для цього мережеві кабелі формату RJ-45. Налаштуйте параметри роботи маршрутизатора, якщо ви вибрали це обладнання для побудови локальної мережі. Мережеві концентратори, як правило, не потребують в налаштуванні.
3
Увімкніть комп'ютери і налаштуйте їх мережеві адаптери. Якщо ви активували функцію DHCP при налаштуванні маршрутизатора, то ваші комп'ютери будуть отримувати нові IP-адреси після кожної перезавантаження. Це не завжди зручно при роботі з офісною локальною мережею. Якщо ви підключили до певних комп'ютерам принтери або МФУ, то встановіть для мережевих адаптерів цих ПК постійні IP-адреси.
4
Відкрийте список активних сполук і перейдіть до властивостей потрібної мережевої карти. Відкрийте меню налаштувань протоколу TCP/IP (v4). Встановіть галочку поруч з пунктом "Використовувати наступний IP-адреса». Введіть його значення. Заздалегідь з'ясуйте, в якому діапазоні знаходяться адреси, що видаються маршрутизатором. Використовуйте статичні IP, розташовані в цьому діапазоні. Обов'язково вводите різні значення IP-адрес. Це допоможе уникнути можливі проблем в роботі мережі. При роботі з концентратором вам доведеться самостійно задати IP для всіх комп'ютерів.
5
Обов'язково перевірте параметри мережного виявлення комп'ютерів. Встановіть дозволу для певних користувачів, щоб мати можливість швидко обмінюватися інформацією в межах мережі.