Як вставити наплечник.

Наплечники можуть бути не тільки зручною деталлю для готового одягу, але й дуже модним і оригінальним рішенням. Для того щоб доповнити ними вже готовий виріб, скористайтеся своїми навичками шиття та порадами даної статті.
Вам знадобиться
  • - папір
  • - олівець
  • - кравецький крейда
  • - жорстка прокладка, наприклад флізелін М12, S13 або фетр
  • - прокладка волюменфліз або ватин
  • - шпильки
  • - голка
  • - нитка
Інструкція
1
Розкреслите аркуш паперу на квадрати 2х2 см. На підготовленій аркуші намалюйте деталі 1 і 2 в натуральну величину, як показано на схемі. Таким чином, у вас повинно вийти 2 деталі, причому одна повинна бути менше інший.
2
Переведіть викрійку з паперу на тканину, по кожній з деталей викрійки розкроїте по дві деталі з жорсткої прокладки або фетру. Зверніть увагу, що краще викроювати «по косій», щоб деталі не деформувалися.
3
Викроїте для вкладиша кілька деталей з ватину або волюменфліза. Причому кожну наступну деталь робіть трохи менше попередньої. Якщо ви робите наплечники для вироби з тонкої тканини, краще не робіть його дуже пишним, інакше він буде не дуже вигідно виглядати.
4
Приколіть шари вкладиша на велику деталь прокладки в порядку зменшення, щоб зверху у вас виявилася деталь маленького розміру. Після цього приколіть меншу частину прокладки. Пам'ятайте, що прямі краю деталей повинні обов'язково збігатися.
5
Тепер можете зшивати деталі наплічника, під час шиття тримайте його «аркою» і проколюйте всі верстви відразу. Будьте обережні, не стягуйте стібки, інакше наплічник може втратити форму.
Зверніть увагу
Якщо закруглені боку наплічника вийшли не симетричними, то при підшивці їх на більш довгу сторону заокруглення зверніть до спинки. Якщо ви робите наплечники для вироби з тонкої прозорої тканини, постарайтеся для його виготовлення використовувати тканину, яка буде менш помітна.
Корисна порада
Щоб пришити наплічники до готового виробу, приколіть їх так, щоб вони виступали за шов пройми приблизно на 1 см. Проведіть примірку, після цього вручну пришийте наплічники до припуску плечового шва рідкісними стібками. Тут можна не пропускати нитку через всі шари. Після цього оберніть область плеча на виробі навколо наплічника і прикріпіть його кінці до припуску шва пройми рідкісними стібками.