Як полірувати підлогу.

Пол, блискучий дзеркальною поверхнею, виробляє чарівне враження. Не всяке підлогове покриття можна зробити подібним дзеркалу, проте навіть найстаріший підлогу можна змусити перетворитися і заграти новими фарбами, якісно пополірувавши його.
Вам знадобиться
  • - мастика для натирання підлоги;
  • - щітка для натирання підлоги;
  • - електронатирач;
  • - шліфувальна машина;
  • - грунтовка (ущільнювальна суміш) для бетонної підлоги;
  • - шпаклівка для бетонної підлоги.
Інструкція
1
Полірування дерев'яних, лінолеумних, ламінатних половПоліровка підлог за допомогою мастик має й іншу, більш поширена назва - «натирання» .Тщательно очистіть підлогу від пилу і забруднень. Залежно від матеріалу підлоги та виду забруднень можна використовувати різні способи очищення - прибирання пилососом, вологе прибирання з використанням миючих засобів, чистку органічними розчинниками. Головне, щоб підлога в підсумку був якісно очищений від усіх забруднень. Дайте йому час просохнути після вологого прибирання.
2
За допомогою шпателя, жорсткої щітки або тампона нанесіть на поверхню підлоги мастику, ретельно втираючи її в підлогу уздовж волокон (у разі дерев'яної підлоги) .Основним компонентом мастик є віск, парафіносодержащіе речовини, натуральні та штучні масла (зокрема, таловоє масло - натуральна смола хвойних дерев). Залежно від складу мастики і матеріалу підлогового покриття може знадобитися одне або декілька нанесень. Іноді в проміжку між нанесеннями потрібно виконувати шліфовку статі. Точна технологія обробки мастикою, час просушування і пр. Викладені в інструкціях до конкретних полірувальним складам.
3
Відполіруйте (натріть) підлогу. Використовуйте для цього спеціальну щітку, шматок вовняної тканини (суконку) або найсучасніше і ефективний засіб - електронатирач. Можна застосувати і випробуваний «дідівський» метод - прикріпити щітку до взуття і натирати ногою.
4
Полірування бетонних половОчістіте поверхню бетону від пилу і бруду. Здійсніть попередню (грубу) шліфовку бетону шліфувальною машиною. Вона робиться для видалення старого покриття (якщо воно було нанесено) або цементного молочка - верхнього крихкого шару, що утворюється в бетонних покриттях після заливки. Видаліть продукти шліфування. Добре оброблений підлога повинна мати дрібнопористу поверхню. Вода, пролита на таку підлогу, швидко вбирається в бетон, утворюючи темну поверхню. Якщо рідина залишається на поверхні, значить обробка не доведена до кінця.
5
Закрийте тріщини в бетоні - якщо такі є. Для цього разделайте їх кругом углошлифовальной машини - просто проведіть обертовий диск по тріщині. Промажьте її ґрунтовкою і зашпаклюйте спеціальним складом, призначеним під наступне полірування. Після затвердіння шпаклівки зачистите її скребком урівень з іншою поверхнею.
6
Просочіть підлогу спеціальним ущільнювачем - рідиною, призначеної для ущільнення верхнього пористого шару бетону. Просочення зручно виробляти електричним або механічним пульверизатором.
7
Після висихання ущільнювача (час вказується в інструкції до нього) здійсните полірування поверхні шліфувальною машиною. Спочатку проводиться попередня шліфовка, потім фінішна. Чистова поліровка відрізняється від попередньої параметрами застосовуваних абразивів і швидкістю обертання дисків. У першому випадку використовується абразив із зернистістю 300-400 (50-37 мкм), при фінішній поліровці - 1500-3000 (10-5 мкм).
8
Полірування гранітних і мармурових половОчістіте мармуровий або гранітний підлогу від забруднень. Здійсніть його шліфування шліфувальною машиною. Як і при поліровці бетону, тут використовується попередня і фінішна шліфовка. Поліровка мармуру та граніту є повністю механізованої, як обробного матеріалу застосовуються алмазні абразиви.
9
Відносно мармуру може застосовуватися так звана «хімічна поліровка». Це процес просочення поверхні кристалізаторами - слабокислотні речовинами, які загоюють подряпини і тріщини і упрочняют поверхню. Після кристалізації значно поліпшується якість полірування, що виражається в дзеркальному блиску мармурової підлоги.