Як знайти боку прямокутного трикутника. калькулятор для прямокутного трикутника.

Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника розглядаються в розділі математики, який називається тригонометрією. Для знаходження сторін прямокутного трикутника досить знати теорему Піфагора, визначення тригонометричних функцій, і мати якесь засіб для знаходження значень тригонометричних функцій, наприклад, калькулятор або таблиці Брадиса. Розглянемо нижче основні випадки задач знаходження сторін прямокутного трикутника.
Вам знадобиться
  • Калькулятор, таблиці Брадиса.
Інструкція
1
Приймемо наступні позначення: с - довжина гіпотенузи (сторони, противолежащей прямого кута); a, b - довжини катетів (сторін, прилеглих до прямого кута); A - кут, протилежний катету a; В - кут, протилежний катету b.
2
У випадку, коли вам відомі гіпотенуза с і один з катетів (наприклад, катет а), другий катет можна обчислити з теореми Піфагора: b = sqrt (с ^ 2-а ^ 2). Тут і далі «sqrt» - операція добування квадратного кореня, «^ 2» - операція піднесення в квадрат.
3
Якщо відомі обидва катета, гіпотенуза знаходиться також з теореми Піфагора: с = sqrt (а ^ 2 + b ^ 2).
4
Якщо вам заданий один з гострих кутів, наприклад, A, і гіпотенуза, то катети можна знайти з визначень основних тригонометричних функцій: a = c * sin (A), b = c * cos (A).
5
Якщо заданий один з гострих кутів, наприклад, A, і один з катетів, наприклад, a, то гіпотенуза і другий катет обчислюються із співвідношень: b = a * tg (A), c = a * sin (A ).
Корисна порада
В тому випадку, якщо вам не відомо значення синуса або косинуса якогось із необхідних для розрахунку кутів, ви можете скористатися таблицями Брадиса, в них наводяться значення тригонометричних функцій для великого числа кутів. Крім того, більшість сучасних калькуляторів здатні розраховувати синуси і косинуси кутів.