Що потрібно для хрестин.

Для здійснення таїнства хрещення (хрестин) вимагається дотримання декількох правил і придбання деяких предметів ритуального характеру, які притаманні православної церкви взагалі. Крім того, останнім часом все більш популярною стає возрождающаяся традиція купувати для хрестин спеціальні комплекти одягу та зберігати їх протягом усього подальшого життя.
Не існує особливих вимог до віку хресних батьків (восприемников від купелі), але канони Церкви вказують, що хрещеними не можуть бути кровні батьки дитини, люди інших віросповідань, атеїсти, а також неповнолітні. Також строго забороняється вибирати як хресних матері і батька подружжя або пару, яка має намір укласти шлюб. Бажано, щоб хресні разом з кимось із кровних батьків дитини (найчастіше - батьком, бо мати після пологів до 40 дня в храм не допускається) відвідали обраний храм заздалегідь і домовилися про вчинення таїнства. Витрати по хрещенню зазвичай беруть на себе хресні батьки дитини, які оплачують вартість самого обряду і хрестинний хрестик для свого хрещеника. В деяких випадках майбутні хрещені можуть подарувати своєму духовному дитині і спеціальні комплекти одягу, в які малюка одягнуть перед візитом в храм і після вчинення таінства.Кроме цього, в будь-якому випадку для здійснення хрещення необхідні два рушники, що укладаються у вигляді хреста, свічки, які будуть тримати в руках всі присутні, запрошені на вчинення таїнства до церкви. Під час хрещення на всіх присутніх повинні обов'язково бути надіті освячені натільні хрести (можна навіть найпростіші, зроблені з дерева). Жінки повинні бути одягнені в сукні або спідниці достатньої довжини (не вище, ніж коліно), а їх голови при вході в храм і в приміщенні для здійснення таїнства обов'язково повинні бути покриті головними хустками або шарфами. Виняток може бути зроблено тільки для маленьких дівчаток. Для обряду хрещені батьки повинні заздалегідь придбати в церкві освячений натільний хрест з ланцюжком достатньої довжини, яка дозволить вільно надіти його через голову під час крещенія.Нет конкретного вказівки на день, в який можна хрестити дитину - це можна зробити в будь-який час, навіть у дорослому віці, але в православ'ї малюка зазвичай хрестять між 7 і 40 днем від моменту народження. При цьому храм для звершення таїнства, день і час слід попередньо узгодити зі священнослужителем, який і буде здійснювати обряд.
Водохреще - дуже важлива подія в житті православних віруючих людей. Хреститися можна тільки один раз в житті, тому що обряд хрещення - це духовне народження нової людини. Пам'ять про цю подію зберігають все життя.
Найголовніше, що потрібно для хрещення немовляти - це хресні батьки. До вибору хресних (їх інакше називають хрещеними) варто підійти з усією серйозністю. Їх обов'язок - допомагати батькам дитини у всьому, що стосується його християнського виховання, молитися за нього. Це велика відповідальність, цьому треба віддати багато сил. Не кожна людина зможе бути справжнім хрещеним, а не формальним, який байдужий до свого хрещеника і не приділяє йому уваги. До того ж, невиконання хресними своїх обов'язків - гріх. Вимог до хрещених досить багато. Хрещені батьки повинні обов'язково бути хрещеними і православними, батьки не можуть бути хрещеними своєї дитини, чоловік і дружина - хрещеними одного немовляти. Також діти не можуть бути хрещеними батьками, так як вони ще не здатні дати звіт у своїй вірі. Божевільні по хвороби не здатні ні ручатися за віру хрещеника, ні вчити його вірі. Уточніть в церкви, що вам потрібно підготувати для хрещення немовляти. Обов'язково знадобитися крижма - шматок полотна з білої тканини, в яке хрещеного немовляти сповивають після закінчення таїнства, рушник (для того, щоб витерти немовля відразу після купелі). Хлопчику потрібно приготувати нову білу сорочечку, для дівчаток - платтячко, чепчик або косиночку. Потрібен також освячений хрестик. Традиційно його дарує хрещенику восприемник. Будь-якому православному віруючому людині покладено після хрещення носити хрест, не знімаючи, це ж відноситься і до немовлят. Краще, якщо хрестик буде з легкого металу, а замість ланцюжка використовуйте м'яку стрічку з натурального матеріалу, що не натре немовляті шкіру. Потім, коли дитина підросте, стрічку можна замінити цепочкой.Обряд хрещення тривати досить довго, тому запасіться всім тим, що зазвичай берете, скажімо, на прогулянку: змінні підгузники, соска, пляшечка з водою, харчування, пелюшки. Обов'язково захопіть другий комплект білизни для дитини, рушник. Потрібно мати можливість витерти і переодягнути немовля, якщо знадобитися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1xCE-duVuhw