Як обчислити об'єм. Як висчатать обсяг труби.

Обсяг - це простір, займане тілом. Розрахувати обсяг правильного предмета, у якого можна легко визначити параметри (довжину, ширину, висоту) нескладно. Необхідно лише перемножити знайдені величини. Визначити обсяг у довільній фігури набагато складніше.
Інструкція
1
Спосіб виміру обсягу предмета за допомогою води був відритий грецьким вченим Архімедом. Для визначення обсягу будь-якого тіла необхідно взяти ємність з рідиною, краще, якщо ємність буде прозора. На посудину необхідно нанести шкалу ділення і заміряти обсяг, займаний водою. Після цього у воду потрібно занурити тіло, об'єм якого ви хочете дізнатися. Як тільки вода підніметься, вам необхідно відзначити новий рівень. Різниця в рівнях, отриманих в результаті вимірювань, і дорівнюватиме обсягу зануреного тіла.
2
Крім того, можна визначити обсяг предмета шляхом вимірювання кількості витісненої ним води. Для цього в посудину, доверху наповнений водою, необхідно занурити тіло. При цьому витиснену їм воду треба перелити в іншу ємність і виміряти обсяг, який і буде дорівнювати шуканого обсягу тіла.
3
При знаходженні обсягу полого тіла також можна скористатися водою. Для цього потрібно наповнити нею наявний предмет, а потім перелити воду в стакан, на який нанесена шкала поділу. Вимірюваний обсяг тіла буде дорівнює обсягу вміщеної в нього води.
4
Можна розрахувати обсяг будь-якого тіла, знаючи його щільність і масу. Для цього необхідно розділити масу наявного предмета на його щільність. Дізнатися щільність речовини, з якого зроблений той чи інший предмет можна з довідкових таблиць «Щільність твердих тіл».
5
Для розрахунку деяких фігур виведені математичні формули. Так, наприклад, для знаходження об'єму циліндра потрібно знати його радіус і висоту. Обсяг циліндра ви отримаєте шляхом твори числа «Пі» на квадрат радіуса і висоти тіла (V =? * R2 * H).