Як випрати осінню куртку.

Перш ніж прибрати свою улюблену осінню куртку в темний шафа на зберігання, її необхідно заздалегідь підготувати до наступного сезону. Адже забуте застаріле пляма, від якого позбутися не так вже й просто, і засмальцьовані манжети можуть стати для вас несподіванкою в самий невідповідний момент.
Інструкція
1
Випрати вітровку або куртку з плащової тканини не важко. В цьому випадку купите порошок без відбілювача (якщо куртка кольорова - підберіть порошок для кольорових тканин). Налаштуйте щадний режим прання на автоматичній машині. Надішліть осінню куртку в барабан і поставте додаткову функцію полоскання, це допоможе уникнути розлучень. Висушіть річ на плічках в природних умовах.
2
Не періть осінню куртку із замші в машинці-автоматі, річ після цього буде безнадійно зіпсована. Температура води при пранні вручну повинна складати 37 градусів, тобто наближена до температури тіла. Періть замшеве куртку дуже швидко, постарайтеся сильно не намочити, акуратно протирайте забруднені місця м'якою губкою. Потім швидко прополощіть річ в трохи теплій воді і протріть гліцериновим розчином (1/2 чайної ложки гліцерину на літр води). Таким чином ви збережете м'якість замші. Чи не віджимайте і не викручуйте куртку. Сушіть на плічках далеко від батарей і опалювальних приладів. Якщо плями залишилися - обережно потріть їх пемзою.
3
Осіння куртка з синтепону стирається в автоматичній машині. Програма повинна бути розрахована виключно на синтетичні тканини, температурний режим - не більше 40 градусів. Основне гідність даного матеріалу в тому, що він не деформується при намоканні. Саме це і дає вам можливість прати синтепонові куртку в машині-автомат без страху зіпсувати річ.
4
Набагато складніше йде справа з курткою-пуховиком. Перед тим як випрати річ, застебніть її на блискавку (або гудзики) і виверніть навиворіт. Встановіть делікатний режим прання, температура води повинна становити не больее 30 градусів. Використовуйте рідкі миючі засоби. Покладіть разом з пуховиком в барабан машини кілька тенісних кульок, вони будуть збивати пух під час прання, і він не зваляється в грудки.
Теплі осінні куртки бувають з різного матеріалу, саме від матеріалу, з якого виготовлена куртка, залежить спосіб догляду. У будь-якому випадку необхідно враховувати інформацію на етикетці, користуватися делікатними миючими засобами та дотримуватися температурного режиму.
Вам знадобиться
  • - рідке синтетичне миючий засіб;
  • - кондиціонер для білизни;
  • - спирт.
Інструкція
1
Куртки з плащової тканини або синтетики ви зможете попрати в пральній машині. Перед пранням підготуйте виріб, отстегните все хутряні коміри, витягнете все з кишень, виверніть курку на ліву сторону, застебніть всі блискавки та кишені.
2
Періть відповідно до інформації на етикетці. Найчастіше температура прання повинна бути мінімальна, як і обороти віджимання. Завжди виробляєте прання об'ємних виробів на делікатному режимі, використовуйте рідкі миючі засоби, так як звичайний порошок дуже важко виполіскується, і на куртці можуть залишитися білі розводи, незалежно від того, що ви будете використовувати додаткове полоскання.
3
При останньому полосканні додайте кондиціонер, після віджиму помістіть куртку на плічка і ретельно просушіть далеко від джерел тепла і обігрівальних приладів.
4
Хутро ви можете почистити окремо від куртки. Для цього використовуйте манку, висівки або крохмаль. Рясно посипте хутро, почистіть руками, ретельно струсіть, просушіть на відкритому повітрі.
5
Якщо ваша куртка має сильні забруднення або жирні плями, то перед пранням обробіть всі забруднені місця за допомогою високоочищеного бензину або денатурованого спирту. Змочіть губку, ретельно протріть всі плями і тільки після цього робите прання.
6
Якщо ваша куртка зі шкіри або шкірозамінника, то прати її не можна. Для очищення вироби протріть куртку вологою ганчіркою, змоченою у звичайній воді. Все жирні плями протріть ватяним диском, змоченим в медичному спирті. Також ви можете віддати куртку в хімчистку.
7
Якщо ваша тепла осіння куртка з вовни, виперіть її в пральній машині на програмі «Шерсть». Щоб просушити куртку, покладіть її на махровий рушник, ретельно розправте.
Корисна порада
Проводьте прання верхнього одягу в міру необхідності. При акуратною шкарпетці прання не потрібно протягом декількох сезонів. Навіть сама дбайлива прання не дає гарантії, що виріб не втратить зовнішній вигляд і колір.