Як віднімати дробу. Віднімання дробів.

Дії над дробами стали б повністю аналогічні діям над цілими числами, якби не наявність у них знаменників, часто різних. Випадки, коли дроби мають однакові знаменники, є простими, всі інші випадки в процесі рішення необхідно звести до них. Таким чином, віднімання дробів проводиться через процедуру приведення їх до спільного знаменника.
Інструкція
1
Для початку переконайтеся в тому, що ваші дроби маю різні знаменники. У разі, якщо це не так, віднімання являє собою віднімання числителей дробів, а знаменник залишається колишнім. Наприклад, 3/5-1/5 = 2/5.
2
Щоб вичитати дроби з різними знаменниками (так само як і для їх складання), потрібно зробити їх знаменники однаковими. Кращим спільним знаменником є найменше спільне кратне знаменників дробів, над якими виробляється операція віднімання. Найменше спільне кратне - це найменше натуральне число, яке без остачі ділиться на кожен з знаменників. Наприклад, найменшим спільним кратним чисел 3 і 5 є число 15.Впрочем, як загальний знаменник підійде взагалі будь-яке спільне кратне. Найпростішим і вірним способом його знаходження є перемноження знаменників даних дробів.
3
Раз ви міняєте знаменники дробів, потрібно змінити і їх числители, так, щоб дроби залишилися неізменнимі.Домножьте чисельник першого дробу на знаменник другого (і інших, якщо дробів більше, ніж дві), аналогічно поступите з рештою дробом.
4
Тепер відніміть отримані в чисельнику числа, і припише загальний знаменник.
5
Найкраще алгоритм віднімання дробів зрозумілий з прикладу. Нехай нам потрібно розрахувати 5/7-1/2. Спільний знаменник знайдемо, перемножимо знаменники дробів: 7 * 2 = 14. Домножим чисельник першого дробу на знаменник другого: 5 * 2 = 10. Потім помножимо чисельник другого дробу на знаменник першій: 1 * 7 = 7. Тепер віднімемо з першого друге: 10-7 = 3, це і є чисельник підсумкової дробу. Припишемо загальний знаменник і отримаємо підсумкову дріб: 3/14.
Корисна порада
Якщо ви маєте справу зі змішаною дробом, перед відніманням приведіть її до неправильного дробу.