Як розрахувати ухил річки.

Задачи на розрахунок ухилу річок входять в програму навчання школярів восьмих класів з предмету географія. Для того щоб розрахувати цей показник, необхідно знати довжину річки та її падіння.
Інструкція
1
Визначте падіння річки. Цей допоміжний показник розраховується як різниця абсолютних висот місцевості, де розташовані витік і гирло річки. Наприклад, річка Ангара витікає з озера Байкал, абсолютна висота в цьому місці становить 456 метрів над рівнем моря. Впадає Ангара в Єнісей в точці, де висота дорівнює 76 метрів над рівнем моря. Таким чином, падіння річки становить 456-76 = 380 метрів. Пам'ятайте, що при розрахунку цього показника для річок, що впадають в моря і океани, за абсолютну висоту гирла слід брати 0.
2
З'ясуйте протяжність русла річки, тобто її довжину. Цю інформацію можна знайти в статистичних довідниках та енциклопедіях. Наприклад, довжина річки Ангари становить 1779 кілометрів. Як правило, в умовах задач з географії для восьмого класу на розрахунок ухилу річки дана інформація про довжину русла, а падіння потрібно визначити самостійно.
3
Розрахуйте ухил річки за формулою: Ухил = Падіння річки/Довжина рекі.Для цього висловіть і показник падіння річки, і її довжину в одних одиницях виміру, наприклад, в кілометрах або, навпаки, в метрах. Переклад в одні одиниці виміру дозволить розрахувати ухил річки в процентах або проміле. У випадку з річкою Ангарой ви отримаєте таке значення ухилу річки: Ухил річки Ангара = 0,38 км/1779 км = 0,0002136 або 0,02136% або 2,136 ‰.
4
Інтерпретуйте отримане значення ухилу річки і перевірте себе. Ухил в 2,136 ‰ означає, що на ділянці довжиною в 1 кілометр висота місцевості, по якій протікає річка, змінюється на 21,36 сантиметрів. Якщо ви отримали надто велике значення ухилу рівнинної річки, значить, в розрахунки закралася помилка.
5
Пам'ятайте, що середній ухил річки, тобто коефіцієнт, розрахований для всієї протяжності русла, неінформативний. Краще розраховувати цей показник для більш коротких ділянок річки.