Як отримати сульфід натрію.

сульфіду натрію називається бескислородная сіль білого кольору. Це речовина гигроскопично, при расплавлении не дає продуктів розкладання, є відновником. Отримати його можна промисловим і лабораторним способами.
Вам знадобиться
  • - сульфіт натрію - Na2SO3;
  • - пробірки;
  • - залізна ємність;
  • - скляна бутель.
Інструкція
1
Нагрейте Na2SO3 - сульфід натрію - при температурі 400-850оС. Результатом прожарювання стануть речовини - сульфід Na2S і сульфат Na2SO4. Вийшов недостатньо чистий сульфід натрію, але сульфат Na, як правило, не заважає. Якщо вам потрібен сульфід натрію для конкретних цілей, то такої суміші ви повинні взяти в п'ять разів більше, ніж сульфіду в чистому вигляді.
2
Приготуйте розчин сульфіду натрію. Для цього висипте готовий твердий сульфід натрію в залізну ємність. Перед цим його потовчіть. Вливайте воду в залізну банку поступово, помішуючи дерев'яною палицею. Температура води повинна бути 70-80оС. Води потрібно з розрахунку приблизно 3 л на 1 кг сульфіду натрію. Ретельно розмішайте отриману суміш. Щоб сульфід натрію повністю розчинився, заважати необхідно 20-30 хвилин.
3
Дайте отримати розчин охолонути. Перелийте із залізної ємності в скляну і дайте відстоятися протягом приблизно 12 годин, після чого ви отримаєте прозору рідину, але на дні утворюється осад. Перелийте розчин в чистий бутель, але осад повинен залишитися в першій посуді і не повинен потрапити в розчин. Використовуйте для цього сифон. Відстояний сульфід натрію перелийте в пляшки для роботи за допомогою сифона.
Зверніть увагу
Руки для проведення досвіду повинні бути чистими. Все пробірки, колби, баночки з рідкими або твердими речовинами повинні бути підписані. Ні в якому разі не ставте поряд з собою колби з речовинами, які вам не знадобляться. Ви можете випадково переплутати колби і отримати реакцію, яка завдасть шкоди вашому здоров'ю.
Корисна порада
Знайти сульфід натрію дуже просто. Na2SO3 широко застосовується при виготовленні фотографії, а саме входить до складу проявителей. Тому купити його можна в професійних фотомагазинах.