Як застосовувати мовилося.

Лікарський препарат «Моваліс» належить до групи нестероїдних (негормональних) протизапальних засобів. Головне діюча речовина цих ліків - мелоксикам - знижує активність запального процесу, нормалізує температуру і зменшує біль. Препарат випускається у формі таблеток, ректальних супозиторіїв (свічок) і розчину для внутрішньом'язових ін'єкцій. «Моваліс» часто призначають при затяжних і хворобливих запаленнях суглобів (артрит, ревматоїдний артрит та ін.) І хребта (анкілозуючий спондилоартрит та ін.).
Інструкція
1
Приймайте «Моваліс» тільки за приписом лікаря. Якщо цей препарат рекомендований вам вперше, повідомте про всі наявні хронічних захворюваннях внутрішніх органів, особливо шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки. Ця інформація допоможе лікарю скорегувати дозування препарату і максимально убезпечити вас від виникнення побічних явищ.
2
«Моваліс» в будь-якій лікарській формі не можна вживати дітям до 12 років, вагітним, жінкам, що годують дітей грудьми, людям з тяжкою нирковою, печінковою або серцевою недостатністю, що страждають на алергію на компоненти препарату, а також хворим, у яких загострилася виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. Для супозиторіїв додатковим протипоказанням є запальні процеси, виявлені в прямій кишці і задньому проході (коліт, геморой, тріщини і т.д.).
3
Проаналізуйте спільно з лікарем можливість комбінованого застосування різних форм «Мовалісу». При великому запальному процесі і сильному больовому синдромі почати лікування можна з внутрішньом'язових ін'єкцій. Через 3-5 днів уколи необхідно замінити таблетками або супозиторіями.
4
Не перевищуйте рекомендовану лікарем дозування. Вона розраховується з урахуванням тяжкості захворювання та загального стану пацієнта і може змінюватися протягом курсу лікування. На початковому етапі або при загостренні хронічного захворювання лікар призначить високу добову дозу. У міру поліпшення самопочуття пацієнта кількість препарату буде зменшено. Максимальна кількість, допустима для щоденного застосування, становить 15 мг для дорослих і 0,25 мг/кг для підлітків.
5
Слідкуйте за дотриманням добової норми особливо уважно, якщо вам призначено комбіноване лікування «Мовалісом»: таблетки і свічки. В цьому випадку використовуйте різні форми ліки однакової дозування. Приміром, вранці приймайте 7,5 мг «Мовалісу» в таблетках, ввечері - таку ж дозу в свічках.
6
Запивайте таблетки холодною кип'яченою водою. Оскільки прийом їжі не впливає на ефективність засвоєння організмом «Мовалісу», можна приймати таблетки під час або після їди. Супозиторії використовуйте один раз в день, переважно на ніч. Уколи робіть глибоко внутрішньом'язово. Розчин «Мовалісу» не призначений для внутрішньовенних ін'єкцій.
7
Попередьте лікаря про інші препарати, що приймаються вами під час лікування «Мовалісом». Не рекомендується поєднувати це нестероїдний протизапальний засіб з іншими ліками даної групи. Можливість поєднання «Мовалісу» та інших препаратів оцінить лікар, приймаючи до уваги ефективність і необхідність кожного з них.
8
Слідкуйте за появою побічних ефектів протягом всього часу лікування «Мовалісом». Про будь нових симптомах повідомляйте лікаря. Прийом препарату потрібно негайно припинити при першій же появі крові в стільці, сечі або блювотних масах, а також при виявленні висипу на шкірі або виразок у роті. Зменшити добову дозу і провести додаткове обстеження необхідно при наявності набряків, болю в області серця, утрудненому диханні, зниженні гостроти зору.