Як перевести зображення в чорно-біле.

Переважна більшість фотолюбителів роблять кольорові знімки. Однак чорно-біла фотографія має свої переваги. Найчастіше вона не менш виразна, оскільки не містить відволікаючих деталей. Переклад зображень в чорно-білий режим нерідко потрібна для надання матеріалів в друкарню. Наприклад, якщо ви хочете замовити невелику малобюджетну газету або листівки.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з Adobe Photoshop або Gimp;
  • - сканер.
Інструкція
1
Чорно-біле зображення можна отримати безпосередньо при скануванні кольорових фотографій. Відкрийте графічний редактор. У випадаючому меню "Файл" виберіть рядок "Імпорт". Виберіть тип скануючого пристрою. Перед вами з'явиться інтерфейс сканера. У кожного пристрою він свій, проте кожен пропонує кілька режимів. Чорно-білих - як мінімум два, "чорно-білий" або "градації сірого". Вибір залежить від мети сканування. Якщо у вас текст, креслення або двоколірна гравюра, виберіть чорно-білий режим. Для фотографії переважніше відтінки сірого, оскільки цей варіант дає півтони. Збережіть зображення в потрібному форматі.
2
Щоб перевести в чорно-білий режим цифрову фотографію, відкрийте її безпосередньо в редакторі. Нехай це буде Adobe Photoshop. Зайдіть в меню, знайдіть пункт "Зображення". У випадаючому меню виберіть "Режим". Перед вами з'явиться список з декількох назв. Виберіть "Ч.-Б" або "Градації сірого", залежно від мети. Майте на увазі, що в різних версіях програми позначення "чорно-біле" може позначати різні види обробки.
3
Якщо ви бачите поєднання "Ч.-Б." і bitmap, то перше позначає відтінки сірого, а другий варіант дає тільки чорний і білий кольори. Якщо ж у випадаючому меню ви знайдете режими під назвами "чорно-білий" і "відтінки сірого", то результати їх застосування будуть в точності відповідати тому, що написано. При виборі відтінків сірого програма запропонує вам прибрати інформацію про колір. Вам необхідно з цим погодитися.
4
Adobe Photoshop - програма з платною ліцензією. Але існує програма Gimp, яка поширюється на умовах вільного ліцензування. Вона не вимагає реєстрації, до того ж існують варіанти для Windows і для Linux. Ця програма володіє тими ж можливостями, що і Adobe Photoshop, до того ж у неї схожий інтерфейс. Функцією перекладу зображення в чорно-білий режим володіють також деякі програми для перегляду. Наприклад, XnView та Irfan View. Це програми також поширюються як вільний софт.
Зверніть увагу
Іноді необхідно перевести зображення в режим з двома градаціями. Це може знадобитися в процесі підготовки до друку, наприклад, для різографа.
Корисна порада
У деяких випадках переклад в чорно-білий режим може врятувати невдалу кольорову фотографію. Наприклад, коли вона пересвечана або, наприклад, зроблена при світлі люмінісцентних ламп, що дають сильне колірне спотворення.
Сучасні графічні редактори пропонують велику кількість інструментів для накладення ефектів і налаштування фотографій. Одним з найбільш потужних додатків на сьогоднішній день є Photoshop. З його допомогою ви зможете накласти ефект чорно-білого знімка, а також налаштувати необхідні параметри кольоровості і контрастності.
Інструкція
1
Запустіть графічний редактор Adobe Photoshop на вашому комп'ютері. Дочекайтеся закінчення завантаження програми, а потім відкрийте потрібну для редагування фотографію за допомогою меню File - Open.
2
Накласти чорно-білий ефект в Photoshop можна кількома способами. Наприклад, ви можете застосувати функцію Hue/Saturation, яка є в переліку інструментів для обробки фотографії. Натисніть клавішу Ctrl і U клавіатури для виклику інтерфейсу налаштування параметрів ефекту. У який з'явився меню налаштувань зніміть галочку з параметра Saturation. Натисніть «Ок» і в результаті ви отримаєте чорно-білу фотографію.
3
В Photoshop ви також можете застосувати параметр Grayscale. Для цього перейдіть в розділ Image - Mode - Grayscale верхній частині вікна програми. Після включення даної настройки ваша фотографія буде змінена на чорно-білу.
4
Ви також можете скористатися параметром Channel Mixer. Даний режим дозволить вам відрегулювати баланс білого і чорного. Перейдіть в Image - Adjustment - Channel Mixer. У вікні виділіть пункт Monochrome і Підстройте кожен з колірних каналів на свій розсуд. Ця функція допоможе вам отримати потрібні відтінки і контрастність. Ви також зможете виділити певний кольоровий фрагмент або налаштувати потрібну яскравість, комбінуючи застосовувані параметри.
5
Щоб зробити підвищену контрастність чорно-білого знімка, скористайтеся налаштуванням Gradient Map. Перейдіть в меню Image - Adjustments - Gradient Map. Змініть потрібні вам опції, щоб налаштувати плавність переходу градієнта. Даний параметр змінить і контрастність зображення. В даному меню ви також можете вибрати потрібні відтінки і відрегулювати окремі галузі фотографії.
6
Після налаштувань відображення ефекту не забудьте зберегти зроблені зміни за допомогою меню File - Save As. Вкажіть шлях до файлу і потрібний формат для фотографії, після чого натисніть Save. Редагування параметрів чорно-білого знімка завершено.