Як не пропустити зимові розпродажі.

Січень - це не тільки новорічні канікули, але і початок великих зимових розпродажів. Деякі магазини починають сейл вже в грудні, але більшість організує розпродажі відразу після новорічних свят. Зовсім нові колекції розпродаються з уцінкою від 30 до 70 відсотків, звільняючи місце для швидких весняних надходжень. Як не спізнитися на це свято життя і встигнути купити все найпотрібніше за максимально низькою ціною?
Інструкція
1
Вирішіть, що саме ви хочете придбати. Від цього залежить час штурму магазинів. Наприклад, вирішивши поповнити запаси косметики, не варто чекати січневих розпродажів. Парфумерні мережі і бутики самі цікаве пропонують перед святами - в листопаді та грудні. Це всілякі набори, що продаються зі знижками, спеціальні пропозиції від марок, бонуси і подарунки. Майте на увазі, що вже в середині грудня полки почнуть порожніти. А до кінця місяця найцікавіші товари, включаючи лімітовані святкові колекції, будуть розкуплені. Наступного поповнення варто чекати не раніше середини січня.
2
Покупки одягу плануйте на січень. Після новорічних свят магазини починають розпродавати зимові колекції. Підготуйтеся до цього заздалегідь. В жовтні або листопаді прийдіть в магазин, розгляньте сезонну колекцію і виберіть моделі, які вам найбільш симпатичні. Їх можна навіть приміряти. Запам'ятайте потрібний розмір і ціну. Після початку розпродажів чекайте уцінки на «свою» модель. Так ви уникнете спокуси накупити купу невідповідних речей, спокусившись на низьку ціну.
3
Вирішивши придбати зимове взуття, чекайте лютого. В січні взуттєві бутики розпродають лише колекції святкових туфель. Зате з початку лютого і до кінця березня знижки на чоботи і ботильйони будуть рости з кожним тижнем. Встигніть вловити момент, коли ціна знизиться до мінімуму, проте ваш розмір ще буде в продажу. Єдиний мінус подібної стратегії в тому, що надіти обновку ви, можливо, зможете лише в наступному сезоні.
4
Великі торгові центри намагаються проводити централізовані розпродажі, загальні для всіх марок. Дату їх початку можна дізнатися на сайті центру або в довідковій службі. Уточніть, чи пропонує торговий центр якісь акції або подарунки для лояльних покупців.
5
Якщо ви віддаєте перевагу одяг конкретної марки, зайдіть в магазин, що торгує нею, і дізнайтеся, коли запланована розпродаж поточної колекції. Якщо продавці поки не в курсі, візьміть візитну картку магазину і зателефонуйте за вказаними телефонами пізніше. Можете залишити продавцям свої координати - тоді вас будуть регулярно інформувати про розпродажі та інших акціях. Багато магазинів пропонують особливі умови для лояльних покупців, організовуючи для них закриті розпродажі раніше покладеного терміну. Уточніть, на яких умовах ви можете стати учасником таких акцій.
6
Якщо ви вирішили використовувати розпродажі по максимуму, поїдьте в Європу. Точний графік їх проведення потрібно уточнювати на місці. Наприклад, у Франції дата старту змінюється щорічно, але єдина для всієї країни. В Італії ж в кожному місті призначається власний день початку сейлів. У підсумку розпродажного марафон котиться по всій країні, продовжуючись до початку березня.
7
Європейські розпродажі йдуть за чітким розкладом. На початку січня (зазвичай відразу після новорічних свят) ціни знижуються на 30%. Уряд стежить за тим, щоб разом з поточними колекціями не продавалися речі минулих сезонів. Через пару тижнів знижки досягають 50%, а в кінці розпродажів річ можна купити за третину первісної ціни. Проте до цього часу популярні моделі та ходові розміри можуть бути розібрані. Тому, плануючи європейський шопінг, приїжджайте до початку сейлів і затримайтеся мінімум на тиждень.
Розпродаж є одним з найбільш зрозумілих і ефективних способів стимулювання збуту. Багато покупців з нетерпінням чекають подібних акцій в улюблених магазинах і принципово купують товари тільки за зниженими цінами.
Вам знадобиться
  • - ціновий аналіз;
  • - нові цінники;
  • - реклама.
Інструкція
1
Про майбутню розпродажу подбайте ще на етапі ціноутворення. Залежно від товару, формуйте ціну на нього, грунтуючись одночасно на декількох чинниках: змінних і постійних витратах, вартості аналогічних товарів, унікальності продукції. Визначте для себе той мінімум, до якого ви готові знизити ціну на розпродажі. Враховуйте також дію дисконтних карт покупців: у більшості випадків сума знижки по картці повинна відмінитися в цей період.
2
Робіть знижки на весь товар тільки в крайньому випадку, наприклад, для ліквідації магазину. В рамках стандартної розпродажі визначте для дисконт-програми лише найменш ходову частину продукції. Помістіть її на окремі полки або кронштейни. Чітко позначте розпродаються товари в залі, виділивши їх великими яскравими цінниками або іншими POS-матеріалами.
3
Максимально ефективно проінформуйте ваших клієнтів про намічену розпродажі. Зробіть смс-розсилку або розішліть електронні листи постійним покупцям, розмістіть рекламу в ЗМІ, оформите відповідним чином вітрини магазину. Можна влаштувати роздачу флаєрів безпосередньо поблизу вашого магазину. В цьому випадку флаєр може також гарантувати додаткову знижку.
4
Чітко визначте для себе категорії товарів, що підлягають розпродажу. Це можуть бути не тільки старі колекції та продукція з закінчуються терміни придатності. Розпродаж може бути приурочена до якогось свята, і її предметом може стати будь-який товар, закуплений вами у великих обсягах. В даному випадку основна мета такої акції - змусити клієнта віддати перевагу ваш магазин аналогічним.
5
Розпродаж можна проводити, і не знижуючи ціни. Замість фактичної заміни цінників ви можете запропонувати покупцям презент за покупку двох товарів або третю в подарунок. Зрозуміло, ціна презенту повинна бути заздалегідь прорахована і закладена в сумарну вартість покупки. Така акція націлена на звільнення прилавків і збільшення обсягу продажів.
Зверніть увагу
Дуже часто покупки на розпродажах клієнти здійснюють імпульсно, і згодом починають жаліти про це. Товари, продані за зниженою ціною, не повинні підлягати поверненню.
Корисна порада
Додайте товари за звичайною ціною поруч з розпродавати. Постарайтеся зробити так, щоб вони поєднувалися між собою, тоді покупець може придбати відразу декілька речей.