Як діагностувати інсульт мозку.

Розпізнати перші клінічні прояви інсульту можна і без медичної підготовки - симптоми ураження досить специфічні. Постарайтеся самостійно діагностувати інсульт мозку, оцінити стан об'єктивно, беручи до уваги навіть ледве помітні зміни, і викличте швидку допомогу.
Інструкція
1
Втрата чутливості з одного боку тіла. Зазвичай це оніміння кінцівок і однієї половини обличчя - спочатку спостерігається сильна слабкість, потім йде втрата чутливості. В процесі зміни стану можна помітити порушення симетричності особи при спробах посміхнутися або сказати щось - опускається куточок рота, розгладжуються зморшки на одній стороні чола.
2
безладна мова, утруднення у вимові або повна втрата мови можуть бути симптомом інсульту. Слід попросити хворого вимовити коротку фразу - якщо він не зможе правильно і чітко вимовити прості слова, то виникають підозри на інсульт. Іноді хворий не розуміє, що йому говорять.
3
Під час інсульту людина може втратити зір або відчути односторонні порушення в роботі очей. Зіниця на стороні інсульту може розширитися.
4
Проведіть тест з підняттям рук. Це стандартний прийом, що дозволяє визначити, чи є обмеження рухливості з одного боку тіла. Якщо людина сидить, то попросіть його підняти руки під прямим кутом, а якщо лежить - на 45 ?. При інсульті одна рука на стороні поразки падатиме вниз.
5
Виникнення диспепсичних явищ. Може виникнути відчуття нудоти, навіть блювота, порушення функції ковтання.
6
Одним їх ознак інсульту є просторова дезорієнтація і відсутність усвідомленого ставлення до дійсності - люди перестають розуміти, де вони знаходяться і як сюди потрапили. Часто виникає втрата свідомості.
7
Підтвердіть діагноз лабораторними дослідженнями. Підкріплення первинного діагнозу здійснюється в умовах стаціонару - проводять комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію, іноді з введенням контрастної речовини в судини головного мозку. Електрокардіограма і дослідження серця дозволяють оцінити серцеву діяльність і виявити відхилення. Аналізи крові, сечі та печінкові проби також входять в план обстеження. Обстеження дозволяє не тільки оцінити розмір уражень, а й визначити причину інсульту.