Як вибрати дачу.

Придбати дачний будиночок і більше не маятися в місті задушливим влітку, а виїжджати на природу, віддаючись милостивої ліні на власній ділянці в тиші і спокої, - прекрасна мрія, яка цілком може стати дійсністю. Але як вибрати дачу, щоб відпочинок на ній був в задоволення? На що звернути увагу при покупці?
Інструкція
1
Перед покупкою визначитеся з напрямом, за яким ви хотіли б придбати дачу (щоб вам не доводилося по дорозі на відпочинок спочатку їхати на інший кінець міста або стояти в нескінченних пробках на шосе) і максимальну віддаленість, яку ви готові розглядати. Після цього можна починати розглядати оголошення про продаж дач, вести переговори з власниками ділянок та переглядати варіанти. При цьому найбільш суттєві деталі варто уточнити ще по телефону, щоб не витрачати час на марні роз'їзди. Що краще уточнити при виборі дачі?
2
Місцезнаходження дачного селища. Бажано, щоб поблизу була водойма, придатний для купання, інакше спекотне літо навіть на дачі може виявитися болісним. Обов'язкова хороша транспортна доступність. Не варто покладатися тільки на машину, повинні бути і «запасні» варіанти (автобус, електричка). Добре, якщо в декількох кілометрах від дачного селища є досить велике село з магазинами, фельдшерським пунктом та іншими «ознаками цивілізації».
3
Площа дачного будинку, матеріал його споруди, а також наявність грубки. В дачному будинку з цегли або колод будинку можна відпочивати цілий рік, блоковий будиночок з пічкою зігріє вас навіть в холодні травневі або вересневі дні, а ось в щитових будиночках навіть у холодні серпневі ночі можна замерзнути.
4
Впорядкованість ділянки. Чи є в дачному селищі електрику, чи є на ділянці колодязь або свердловина, і якщо ні, як вирішується питання з питною і «господарської» водою. Також з'ясуйте, чи є в дачному селищі власний магазинчик (адже за раптово скінчитися сіллю або сірниками в село не наїздишся).
5
Кращий час для перегляду ділянок та придбання дачі - це осінь. По-перше, в цей час пропозиція випереджає попит: дачники, завершивши літній сезон, вже готові розлучитися зі своїм «маєтком», а більшість покупців «прокинеться» тільки навесні. Крім того, осіннє роздоріжжі - вірний спосіб перевірити, в якому стані буде дорога до дачі при найгіршому розкладі. А якщо ви збираєтеся на дачі не тільки відпочивати, але й обробляти город (або вирощувати квіти), восени ви зможете повною мірою оцінити, як господарі ділянки ставилися до землі і тому, що на ній росте. Хороший господар навіть перед продажем подбає про рослини, поганий - залишить заростати бур'яном.
Зверніть увагу
Перед тим, як вибрати дачу, необхідно визначитися з бюджетом покупки: присадибні ділянки і заміські будинки, які розташовані недалеко від великих міст, часто коштують не менше, ніж квартири в мегаполісах. Наступне питання, яке стоїть перед майбутнім покупцем дачі, - це вибір напрямку, де буде розташований дачну ділянку.
Корисна порада
Як вибрати дачу. Вам набридла міська метушня, і вас потягнуло ближче до природи? У цій статті я постараюся допомогти вам вибрати дачу, врахувати всі питання, які необхідно врахувати при виборі дачі. Для початку, визначтеся, для яких саме цілей вам потрібна дача. Цілей зазвичай три: урожай, відпочинок і постійне проживання (або відносно тривале проживання на дачі).