Викрійка халата: Як грамотно побудувати. викрійка жіночого халата покроково.

Халат - проста і зручна одяг для дому, східного походження. Особливо гарний він після важкого робочого дня. Якщо ви хочете зшити халат самостійно, вам допоможуть деякі поради.
Інструкція
1
Найкраще робити викрійку на папері. Це набагато заощадить ваші сили, давши можливість відкоригувати викрійку до нанесення на тканину. Якщо ж ви хочете зшити всього один халат, то варто розкроїти його безпосередньо на тканини.
2
Спочатку вам треба виміряти відстань від плеча до плеча. Тепер виміряйте окружність шиї. Крім того, необхідно виміряти відстань від плечей до талії, так як на талії будуть кріпитися шлейки для пояса. Запишіть ці цифри на папері. Все це ваші індивідуальні розміри.
3
Складіть два полотнища тканини лицьовою стороною один до одного. Таким чином, одне полотно буде направлено до вас виворітного стороною.
4
Позначте центр верхнього краю. Булавками позначте відступи від центру. Відстань між ними повинна дорівнювати окружності вашої шиї, додайте 2,5 сантиметра.
5
Праворуч і ліворуч від умовного центру також приколіть булавки відповідно до відстані між плечима. Додайте 2,5 сантиметра з кожного боку.
6
Мелом відзначте центр полотна, а потім крейдою намалюйте виріз у вигляді букви V від шпильок, які позначають охоплення шиї вниз до центру. Далі по центру полотна до його нижнього краю.
7
Виріжте ножицями V-подібний виріз на верхньому полотнище, потім розріжте верхнє полотно тканини до кінця.
8
Тепер сострочіть верхні плечові шви. Потім від верхніх шпильок, що позначають плечі, відступите по 30 сантиметрів. Прокреслите прямі лінії до нижнього краю тканини.
9
Відступите по 30 см також і від лівого і правого кута і проведіть прямі лінії до того моменту, поки вони не зійдуться з точками, отриманими раніше. Тепер з'єднайте обидва полотнища по лініях праворуч і ліворуч від країв майбутнього халата до нижнього краю полотна.
10
Підлоги халата і виріз горловини акуратно подверніте і обробіть, то ж зробіть і з краями рукавів.
11
Викроїте з іншого полотна стрічку довжиною приблизно метр і шириною 15 сантиметрів. Стрічку складіть навпіл лицьовою стороною і сострочіть з вивороту, залишивши невеликий отвір, щоб пояс можна було вивернути. Таким же чином обробіть шлейки (2 штуки; довжина заготовки - 13 сантиметрів, ширина - 5 сантиметрів). Шлейки ушийте з боків на місці, де знаходиться талія.