Як лікувати реактивний артрит суглобів.

Реактивний артрит - це запальне ураження суглобів, яке розвивається внаслідок деякої інфекції - сечостатевої, кишкової та ін. Має імунно-комплексну природу. При цьому інфекції безпосередньо в порожнині суглобів не виявляється, але імунна система як би плутає мікроби, що викликали інфекцію, з самим організмом і починає з ним боротися. Ознакою реактивного артриту є несиметричне запалення суглобів, на відміну від інших видів артриту, запалення навколосуглобових тканин, симптоми уретриту, циститу або коліту, ураження органів зору.
Вам знадобиться
  • - корінь і листя живокосту;
  • - олія;
  • - бджолиний віск;
  • - масляний вітамін Е.
Інструкція
1
Лікування повинне починатися з виявлення мікробів, які викликали інфекцію. Якщо це не вдається, проводиться аналіз крові на антитіла, завдяки чому розпізнаються і мікроби.
2
Щоб організм не боровся сам із собою, необхідно знищити залишки інфекції, що відбувається при впливі на неї антибіотиків або тетрациклінового ряду, або ципрофлоксацину або сумамеда.
3
Далі необхідно впливати безпосередньо на артрит. Для цього призначається лікування нестероїдними протизапальними препаратами. В даний час використовуються препарати більш безпечні для шлунка, ніж диклофенак, типу маваліса і целебрекса. Якщо реактивний артрит переходить у хронічну форму, застосовується сульфасалазин, який застосовується тривалий час (до року) і добре гальмує артритні процеси.
4
Для зовнішнього застосування уражених суглобів застосовується димексид, з обов'язковою попередньою перевіркою реакції організму на нього, гідрокортизон, вольтарен або реопирин в ампулах, розведений у пропорції 1: 1 з димексидом, який є відмінним провідником ліки всередину тканин.
5
Для лікування артриту приготуйте протизапальну мазь для суглобів з живокосту. Змішайте стакан рослинного нерафінованої олії зі склянкою подрібнених коренів і листя живокосту (1: 1) і, помістивши суміш в каструльці на водяну баню, варіть протягом 30 хвилин. Знявши з вогню, настоюйте протягом 48 годин в теплому місці. Потім процідіть суміш, нагрійте злегка і акуратно влийте в неї розігрітий бджолиний віск у кількості 70 грам. Розмішавши до однорідної маси, додайте 10 грам масляного вітаміну Е, і знову розмішайте. Використовуйте приготовлену мазь для компресів на уражені суглоби, накладаючи їх на добу.
Зверніть увагу
Неправильне та несвоєчасна діагностика реактивного артриту може призвести до синдрому Рейтера, хвороби Бехтерєва, сліпоти та ін. При затяжний формі реактивного артриту роблять плазмаферез крові.
Корисна порада
У багатьох випадках реактивний артрит буває нетривалим, і навіть може пройти самостійно, але є ймовірність і хронічного перебігу захворювання.
Ефективне лікування реактивного артриту включає придушення основного інфекційного процесу, зняття запалення в суглобах, відновлення їх функцій. Після огляду лікаря і здачі аналізів складається план заходів, виконання яких сприяє одужанню.
Вам знадобиться
  • - мед, алое, горілка;
  • - морська сіль;
  • - парафін;
  • - трава фіалки триколірної, насіння вишні, бруньки берези.
Інструкція
1
Найчастіше реактивний артрит викликаний інфекційним ураженням органів травлення або статевої системи (сечовий міхур, уретра, статеві органи). З'ясувати причину артриту можна на прийомі у фахівця, а підтвердження діагнозу забезпечать аналізи і додаткові обстеження.
2
Пройдіть антибактеріальну терапію. Стандартний курс лікування зазвичай становить 7-14 днів. Протягом цього часу необхідно приймати антибактеріальні препарати, які були підібрані з урахуванням визначення чутливості мікроорганізмів до їх дії. Після завершення медикаментозного курсу потрібно буде здати аналізи через 3 тижні і, якщо буде необхідність, пройти повторний курс прийому антибактеріальних препаратів.
3
Ліквідовуйте запальні явища в уражених суглобах. Щоб зменшити біль і зняти запалення в суглобах, необхідно приймати нестероїдні протизапальні препарати і глюкокортикоїди. Від ступеня інтенсивності запальних процесів залежить дозування і тривалість курсу. У деяких випадках показано введення гормональних препаратів всередину суглоба.
4
Використовуйте методи народної медицини. Місцеві аплікації на хворі суглоби, компреси і нанесення мазей допомагає прискорити відновлення тканин. Суміш меду, алое і горілки, теплі компреси з морської солі, парафінові аплікації та прийом трав'яних настоїв (трава фіалки триколірної, насіння вишні, бруньки берези) допомагають зменшити запальні явища.
5
Відновіть рухливість суглоба. Лікувальна фізкультура допоможе повернути суглобу можливість виконувати свої функції - займатися слід регулярно і під контролем інструктора. Фізіотерапія (ультразвук, магнітотерапія, тепловий вплив, лікування лазером, струмом, голкотерапія тощо) покликана відновити пошкоджені тканини і прискорити процес одужання. Санаторно-курортне лікування (водні процедури, грязьові аплікації, масаж) дозволяє ліквідувати всі прояви захворювання, повністю відновити функціональність суглобів і знизити до мінімуму ризик появи рецидивів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-_AvME9fjlY