Як здійснювати догляд за садової бегонією.

Завдяки своїй красі і яскравості бегонія заслужила любов величезного числа квітникарів. До того ж, деякі сорти цієї квітки (найпоширенішим є бульбова бегонія) можна вирощувати не тільки вдома, але і на присадибних ділянках, декоруючи клумби і оранжереї.
Вам знадобиться
  • - добрива;
  • - розсада.
Інструкція
1
Оберіть місце для посадки рослини. Найбільш підходящим буде тихе, захищене від відкритого вітру і прямих сонячних променів, простір.
2
Підготуйте грунт для посадки бегонії. Грунт повинен мати нейтральну лужне середовище і бути збагачений поживними речовинами. Найбільш оптимальною для вирощування цієї квітки буде суміш листяної землі, торфу, піску і коров'ячого гною в пропорції 3: 1: 1: 1. Ретельно розпушіть землю.
3
На початку червня посадите бегонію у відкритий грунт. Для цього викопайте лунку, глибиною близько 4 см, покладіть в неї повільно розчиняється добриво і посадіть рослину. Виймайте розсаду з горщика дуже обережно, щоб не пошкодити тендітний стебло квітки. Відстань між поруч розташованими рослинами повинна бути близько 30 см.
4
Забезпечте бегонії регулярний полив. Слідкуйте за температурою води, вона не повинна бути холодною, інакше коріння рослини можуть загинути. У спекотні дні поливайте бегонію вранці. Це запобіжить сонячні опіки листків, які можуть виникнути від попадання на них води.
5
По можливості обприскуйте бульбову бегонію теплою водою вранці і ввечері.
6
Після висадки в грунт обов'язково підгодуйте квіткове рослина селітрою. Зробити це потрібно 2-3 рази, витримуючи інтервал між підгодівлями близько семи днів. Після цього внесіть в грунт повний комплекс добрива з не дуже високим вмістом азоту.
7
Періодично видаляйте всі бур'яни і рихлите грунт на клумбі.
8
Коли рослина досягне значної висоти, підв'яжіть його до кілочків, щоб захистити від проливних дощів і поривів сильного вітру.
9
В кінці серпня пересадите рослина в миску і занесіть додому, де воно продовжить цвітіння.
10
Якщо хочете отримати бульби рослини, акуратно викопайте його, чи не обрізаючи надземні частини, з великим комом землі навколо коренів і помістіть в захищене від дощу та сонця місце. Через місяць утворюються великі бульби. Помістіть їх в ящик із сумішшю торфу і піску. Зберігайте в прохолодному місці, підтримуючи грунт зволоженою. В березні висадіть бульби в горщики, щоб виростити розсаду.
Зверніть увагу
Бутони можуть опадати, якщо вологість повітря недостатня. Підсильте обприскування рослини.
Корисна порада
Якщо рослина вразить сіра гниль або борошниста роса, видаліть всі хворі листя і обробіть бегонію спеціальними препаратами.