Як боротися з укачиванием при зльоті літака.

Авіаперельоти міцно увійшли в життя сучасної людини. Це і відрядження, і відпустки, і поїздки до родичів. Проте «хвороба руху», або заколисування може здорово зіпсувати вашу подорож.
Вам знадобиться
  • - таблетки від захитування;
  • - ефірне масло троянди/лимона/анісу/неролі;
  • - м'ятна жуйка;
  • - книга/гра;
  • - серветки.
Інструкція
1
За ваше самопочуття під час зльоту літака відповідає вестибулярний апарат. Його рецептори дратуються рухом голови або нахилом, в результаті чого виникають рефлекторні скорочення м'язів, спрямовані на випрямлення тіла. Людина звикла рухатися в горизонтальній площині, природно, що таке неприродне стан, як зліт літака, здатне викликати нудоту або блювоту.
2
На жаль, універсального засобу від заколисування немає. Однак існує кілька прийомів, здатних полегшити дорогу більшості людей.
3
Уважно поставтеся до вибору місця в літаку. Якщо вас регулярно заколисує під час зльоту, вам краще всього придбати місце, яке знаходитиметься між крил - саме тут заколисує найменше. Намагайтеся сісти поруч з проходом і не дивіться в ілюмінатор.
4
Перед польотом не будете їсти солодку і кисломолочну їжу, не пийте газовану воду. Сідати в літак голодним також буде помилкою. Буде оптимальним, якщо ви перекусіть легкою їжею, яка добре засвоюється. Перед вильотом не варто палити і вживати спиртні напої.
5
Важливий і ваш психологічний настрой. Візьміть з собою в літак цікаву книжку або гру, намагайтеся під час зльоту спілкуватися з сусідами, не дивіться на людей, яких заколисує.
6
М'ятна жуйка також може допомогти вам справитися з нудотою. Крім цього, вона позбавить вас від неприємних відчуттів при зльоті. Баланс тиску в носоглотці нормалізується при постійному проковтуванні слини, і вуха буде закладати набагато менше.
7
Якщо ви відчули перші ознаки нудоти, зробіть десять глибоких вдихів і видихів. Вам стане легше, якщо ви протрете обличчя серветкою, змоченою в холодній воді.
8
Перед польотом не забувайте випити таблетки від захитування. Може допомогти і ароматерапія. Капніть на хустку або в спеціальний глиняний кулон кілька крапель троянди, анісу, лимона, неролі і вдихайте їх всякий раз, коли відчуєте нудоту.